Pociągiem po Ziemi Lubuskiej. Przed nami dziewięć wyjątkowych jednodniowych wycieczek.

Jedna z wycieczek z lubuskim oddziałem Polregio. Rok 2020, Gubin/Guben. Fot. Paweł Wańczko
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wraz z Lubuskim zakładem POLREGIO już po raz piąty zapraszają, spragnionych odkrywania ciekawych miejsc w regionie, na jednodniowe wycieczki w ramach akcji “Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”.

W tym roku uruchomionych będzie 9 takich połączeń. Pierwsze, już w najbliższą sobotę, 4 czerwca. Ze stacji Zielona Góra ruszy kolejowa wycieczka do Gubina/Guben. Trasa nieprzypadkowa, bo tydzień później (12 czerwca) na tej właśnie linii ruszą regularne połączenia pasażerskie. To powrót pociągów na trasę po 20 latach przerwy.   

Oprócz Gubina, zaplanowano wypady m. in. do Pszczewa, Łagowa i Parku Mużakowskiego. Nie zabraknie też wyjazdów poza województwo – pociągami znów będzie można dojechać na Święto Ceramiki w Bolesławcu czy Jarmark Świąteczny do Goerlitz. 

Poczuj przygodę

Akcja „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami Polregio” ma na celu promocję naszego regionu i jego turystycznych perełek. Ale to także promocja ekologicznego transportu, jakim jest kolej. Pomysł tym cenniejszy, że kursy odbywają się często na liniach wyłączonych z codziennego użytkowania. Cieszy to szczególnie miłośników kolei, dlatego w każdym sezonie chętnych na takie podróże nie brakuje.   

Bilety na każdy przejazd można zakupić w kasie biletowej w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim lub u kierownika pociągu. Przed każdym przejazdem warto sprawdzić szczegółowe informacje na stronie polregio.pl.

Plan wycieczek – V sezon:
  • 4 czerwca 2022 – Zielona Góra Główna – Czerwieńsk – Krosno Odrzańskie – Guben /60 zł
  • 18 czerwca 2022 – Gorzów Wlkp. – Skwierzyna – Międzyrzecz – Łagów /65 zł
  • 25 czerwca 2022 – Zielona Góra Główna – Czerwieńsk – Rzepin – Świebodzin – Zbąszynek – Międzyrzecz -Pszczew /65 zł
  • 16 lipca 2022 – Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle – Żary – Przewóz (Park Mużakowski) /60 zł
  • 23 lipca 2022 – Gorzów Wlkp. – Skwierzyna – Międzyrzecz – Pszczew /45 zł
  • 20 sierpnia 2022 -Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle – Żary – Iłowa Żagańska – Bolesławiec (Święto Ceramiki)/ 60 zł
  • 27 sierpnia 2022 – Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle – Żary – Przewóz (Park Mużakowski)/ 60 zł
  • 17 września 2022 – Zielona Góra Główna – Sulechów – Zbąszynek Międzyrzecz – Nietoperek/ 55 zł
  • 17 grudnia 2022 -Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle – Żary – Iłowa Żagańska – Goerlitz (Jarmark Świąteczny) /70 zł

(*ceny w pełnej relacji)

Szczegółowe informacje na temat każdego z przejazdów (ceny biletów i dokładne godziny wyjazdów) będą publikowane na stronie polregio.pl na kilka dni przed wyjazdem.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content