Rekordowy maj w Babimoście. Pasażerów jest 60 proc. więcej niż przed pandemią

Samolot na płycie lotniska w Babimoście
Fot. Łukasz Wawer
Ostatnie lata uderzyły mocno w transport publiczny i branżę turystyczną, ale jak pokazują najnowsze statystyki lotniska w Babimoście, trudniejszy czas chyba już za nami. W maju lubuski port lotniczy mógł pochwalić się obsługą rekordowej liczby pasażerów. Z oferty przelotów skorzystało niemal 60 proc. więcej podróżnych niż maju 2019 r., poprzedzającym pandemię.
Świat znów stoi otworem

Wraz z upływem kolejnych tygodniu coraz więcej krajów w Europie oraz na świecie luzuje i tak już mocno ograniczone obostrzenia związane z epidemią COVID-19. W zasadzie osoby zaszczepione podróżując w wielu kierunkach, mogą zupełnie zapomnieć o jakichkolwiek formalnościach. Poza tym rośnie liczba państw, która zdejmuje wymogi testowe, stawiane osobom niezaszczepionym.

To pozytywne warunki do odrodzenia się branży turystycznej, zarówno tej w wydaniu zorganizowanym, jak i indywidualnym. Port w Babimoście stanowi tego dobry przykład.  Podsumowując dane statystyczne od stycznia, widoczny jest wyraźny trend wzrostowy liczby obsłużonych pasażerów. Rekordowy pod tym względem okazał się maj, gdzie obsłużono aż 40% więcej pasażerów więcej niż w kwietniu. Jeszcze lepiej statystyki wyglądają w porównaniu z latami ubiegłymi. W maju 2019 r., czyli jeszcze przed pandemią, port obsłużył niemal 60% podróżnych mniej.

Jeśli to wciąż zbyt słabo obrazuje sytuacje, warto przyjrzeć się innemu zestawieniu. W samym tylko maju 2022 r. przez lubuskie lotnisko przewinęło się więcej osób, niż przez trzy przez trzy pierwsze miesiące 2021 r. Przypomnijmy, że był to okres walki z pandemią, kiedy na rynku dopiero pojawiały się szczepionki.

Będzie jeszcze lepiej? Nowe kierunki w planach

Można zaryzykować tezę, że w najbliższych miesiącach liczba pasażerów wybierających Babimost, będzie szybko wzrastać.  Dlaczego? Już teraz podróżni mogą zdecydować się na wycieczkę z lubuskiego portu do Turcji razem z biurem Coral Travel. W planach są także kolejne kierunki, tym razem już obsługiwane przez LOT. Mowa o regularnych połączeniach do Burgas, Rijeki i Gdańska. To ciekawe propozycje, szczególnie w ciepłych tygodniach wakacyjnych. Dość powiedzieć, że Chorwacja i Bułgaria to kierunki od wielu lat bardzo chętnie wybierane przez polskich turystów.

Cały czas z Babimostu polecimy także do Warszawy. Loty z Zielonej Góry odbywają się od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Z Warszawy do Lubuskiego przylecicie od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę wieczornym lotem chwilę przed godz. 20:00.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content