Urząd Marszałkowski: Nie zamiatamy sprawy pod dywan

Samochód nauki jazdy
Fot. lubuskie.pl
Urząd Marszałkowski odniósł się do sprawy poruszonej przez Gazetę Lubuską oraz Radio Gorzów. Przypomnijmy, chodzi o jedną z pracownic Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie. Zarzuca ona dyrektorowi m.in. mobbing. Podczas konferencji prasowej członek zarządu Marcin Jabłoński podkreślał, że urząd nie lekceważy oskarżeń i jest gotowy udzielić pomocy pracownicy. Zdaniem urzędników obiektywne wyjaśnienie sytuacji należy pozostawić odpowiednim służbom.

Sprawa medialnego rozgłosu nabrała kilkanaście dni temu za sprawą publikacji prasowych oraz radiowych. Zaprezentowano w nich m.in. informację, że kobieta o tym, co rzekomo działo się w gorzowskim WORD, poinformowała poseł Krystyną Sibińską. Posłanka z kolei miała przekazać informację o możliwych nieprawidłowościach do Urzędu Marszałkowskiego.

–  Z medialnych informacji wynikałoby, jakby ktoś chciał w sposób lekceważący potraktować sprawę pracownicy WORD. Chcę zapewnić, że nikt tego typu spraw w urzędzie marszałkowskim nie lekceważy teraz i nie będzie lekceważył w przyszłości – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

– Informacja opisująca oskarżenia pracownicy WORD wobec dyrektora trafiła do nas kilkanaście dni temu. Trafiła drogą nieoficjalną. Nigdy nie otrzymaliśmy żadnego, oficjalnego zawiadomienia. Zadeklarowałem wtedy, że Urząd Marszałkowski udzieli wszelkiej pomocy potrzebnej do wyjaśnienia sprawy – dodał samorządowiec.

Na czas wyjaśnienia sprawy dyrektor zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. – Jedyną drogą, aby sprawę wyjaśnić jest postępowanie właściwych instytucji. Nikt niczego nie zamiatamy pod dywan. Nikt nie schował żadnego dokumentu – zapewniał Marcin Jabłoński.

Przedstawiciele samorządu województwa mówili o prawnych ograniczeniach, jakie dotyczą tego typu spraw.  – Do momentu, kiedy nie ma żadnego oficjalnego komunikatu ze strony pokrzywdzonej, który nie wpływa do WORD lub Urzędu Marszałkowskiego jesteśmy mocno związani, jeśli chodzi o podjęcie kroków mających charakter wyjaśniająco-sprawdzający – wyjaśnił Sławomir Kotylak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL.

– Oczywiście zostały podjęte działania w związku z tym, co w urzędzie marszałkowskim dzieje się od wielu lat, bo WORD w tym roku miał być audytowany w trzecim kwartale. W związku z sytuacją kontrola zostanie przyśpieszona. Jeśli zewnętrzne instytucje zgłoszą się do nas z jakimikolwiek pytaniami, z naszej strony otrzymają pełne wsparcie merytoryczne oraz dokumentacyjne – dodał urzędnik.

– Jeśli pracownica ośrodka uważa, że potrzebne jest jej wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego, oczywiście może ją otrzymać  – podsumował członek zarządu Marcin Jabłoński.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content