Tłumy na koncercie orkiestr Filharmonii Zielonogórskiej i Filharmonii Gorzowskiej (ZDJĘCIA)

Sześcioro skrzypków
Muzycy Filharmonii Zielonogórskiej i Filharmonii Gorzowskiej wspólnie wykonali koncert "Ale Kosmos!" Fot. Zdzisław Haczek
Filharmonicy zabrali nas w kosmos. „Lądowaliśmy” na Marsie, Merkurym, Wenus…

W sobotę (2 lipca) Filharmonia Zielonogórska zakończyła sezon artystyczny, wykonując wraz z orkiestrą partnerskiej Filharmonii Gorzowskiej koncert „Ale Kosmos!”. Zabrzmiały Planety, op. 32 – siedmioczęściowa suita symfoniczna skomponowana przez Gustava Holsta w latach 1914-1916.

Gorzów i Zielona Góra połączyły siły

Dyrygowali: dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej Rafał Kłoczko i Przemysław Fiugajski. Na koncercie tajniki kosmosu i planet z humorem przybliżyli goście z Toruńskiego Planetarium – Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.

Dyrektor Kłoczko dziękował za wsparcie wydarzenia m.in. Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego i Regionalnemu Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Koncert „Ale Kosmos!” przyciągnął w sobotni wieczór na pl. Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze tłumy! Dzień wcześniej połączone orkiestry wykonały dzieło Holsta w sali Filharmonii Gorzowskiej. I właśnie o wyjątkowym łączeniu sił obu lubuskich filharmonii napisała w liście do dyrektora Kłoczki marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Koncert “Ale Kosmos!” przyciągnął tłumy miłośników muzyki na plac przy Filharmonii Zielonogórskiej Fot. Zdzisław Haczek
Zielony, cyfrowy i inteligentny region

„Tytuł wydarzenia i wybór repertuaru przywodzi na myśl dążenia naszego regionu do znalezienia się w gronie najbardziej rozwiniętych technologicznie miejsc w Polsce, czego wyrazem jest m.in. budowa Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze Nowym Kisielinie. Właśnie ten kierunek – zielonego, cyfrowego i inteligentnego regionu, to kierunek dla całego kraju i dla całej Europy” – napisała marszałek Polak, a jej słowa przywołała przed koncertem Iwona Kusiak, zastępca dyrektora Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

Fotogaleria z koncertu “Ale Kosmos!” w Zielonej Górze

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content