Studencie potrzebujesz pieniędzy? Marszałek daje kasę!

Grafika promująca program stypendialny. Na środku znajduje się obrazek studenta.
Maksymalny wymiar stypendium motywującego wynosi 1000 zł Fot. lubuskie.pl
Urząd marszałkowski przygotował dla studentów stypendia motywujące oraz przedsiębiorcze. Do wzięcia są tysiące złotych, ale trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy pamiętać o terminie zgłoszeń. Nabór dokumentów potrwa do 20 października.
Wyrównują szansę – stypendia motywujące

Na pierwszy ogień weźmiemy kryteria stypendiów motywujących. Zostaną przyznane po raz 5. Są przeznaczone dla osób, które mieszkają w województwie lubuskim i podejmują w nim studia. Wsparcie będzie można dostawać przez 9 miesięcy w okresie październik – czerwiec. Jego maksymalny wymiar to 1000 zł miesięcznie.

– Celem pomocy stypendialnej jest wsparcie, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz inspiracja do podjęcia studiów na uczelniach naszego województwa – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki

O stypendium mogą się starać osoby na pierwszym roku studiów stacjonarnych I stopnia lub jednolitych magisterskich na kierunku technicznym, ekonomicznym, biologiczno-przyrodniczym lub pedagogicznym na specjalności nauczycielskiej. Dodatkowo premiowana jest aktywność studenta np. wolontariat lub działalność w lubuskiej organizacji pozarządowej.

Stypendium przedsiębiorcze

Stypendium przedsiębiorcze również jest przyznawane studentom z województwa lubuskiego, ale na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Można je otrzymać na pierwszym roku studiów stacjonarnych II stopnia. Osoby, które się o nie starają, powinny mieć już zarejestrowaną firmę i przedstawić swój biznesplan. Powinny też posiadać zaświadczenie o studiowaniu na lubuskiej uczelni.

Do kiedy i gdzie składać wnioski?

Termin składania wniosków wraz z wymaganymi załącznikami upływa 20 października 2022 r. Można je złożyć osobiście, do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (Zielona Góra, ul. Podgórna 7) lub wysłać pocztą, z dopiskiem „Wniosek o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego”.

Wnioski o przyznanie stypendiów oraz regulamin znajdziecie [TUTAJ].

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content