Kolejna odsłona Święta Województwa Lubuskiego. Tym razem w Pszczewie. (GALERIA)

Koncerty w ramach Święta Województwa Lubuskiego przyciągnęły tłumy. Fot. Katarzyna Kozińska
Święto Województwa Lubuskiego tym razem w Pszczewie. To tu można było zobaczyć Dom Szewca, poczuć smak dawnych zawodów i kupić wyroby rękodzielników. To tu na scenie grali Lubuszanie: Na Drugą Stronę Cover Band i Dawid Kwiatkowski. Takie klimaty tylko u nas! – Święto regionu dosłownie trafia pod strzechy, bo chcemy integrować mieszkańców nie tylko dużych miast. Budujemy naszą markę – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Tu jest Lubuskie! Witajcie w Pszczewie – na Święcie Województwa Lubuskiego! – powiedziała do zgromadzonych na rynku marszałek. – Bardzo dziękuję panu wójtowi Piotrowskiemu za zaproszenie. Staramy się zawsze podczas naszego święta pokazać to, co w województwie lubuskim mamy najpiękniejsze i najlepsze! – Czuję się tu jak w domu – mówił pochodzący z Gorzowa Wlkp. Dawid Kwiatkowski.

Prawdziwe szaleństwo przed sceną, która stanęła w piątek, 22 lipca 2022 r. – z okazji Święta Województwa Lubuskiego – na pszczewskim rynku, rozpoczęło się po 20.30. To wtedy wziął ją we władanie Dawid Kwiatkowski z zespołem.

Ale świętowanie rozpoczęło się już wcześniej. Oklaskiwano młode lokalne talenty. Prowadzący wydarzenie aktor kabaretowy i animator Sławomir Słowik Kaczmarek prowadził konkursy  z nagrodami, krążąc z mikrofonem wśród przybyłych na rynek. Polskimi i światowymi przebojami rozbujał Pszczew zespół Na Drugą Stronę. Wabiły pysznościami food trucki. A i Dom Szewca z fascynującym muzeum notował więcej zwiedzających niż zwykle. Wśród nich byli tego dnia m.in. lubuska marszałek, gospodarze gminy, radni różnych samorządowych szczebli. A że Lubuskie winem coraz mocniej stoi, goście zwiedzili też, nie szczędząc zachwytów – Folwark Pszczew.

Kolejne przystanki Święta Województwa Lubuskiego 2022 to:

  • Żary – 5 sierpnia
  • Dąbie – 13 sierpnia
  • Kożuchów – 2 września

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content