Trwa rekrutacja na Akademię im. Jakuba z Paradyża. Kanclerz uczelni zapewnia: – Mamy sposób na studentów (WIDEO)

Rozdanie dyplomów absolwentom AJP.
Od trzech lat Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. nie odnotowuje spadku liczby studentów, a wręcz przeciwnie – wzrost. Jak uczelnia to robi? O to pytamy kanclerza, który był gościem LCI.
Baza to podstawa

-Doposażamy bazę dydaktyczną, tworzymy kierunki w porozumieniu z przedsiębiorcami, miastem i województwem. Kierujemy studentów na praktyki i nawiązujemy współpracę przy zajęciach praktycznych już w liceach – mówi gość LCI Roman Gawroniak, kanclerz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Jak mówi bardzo ważna jest dziś jakość kształcenia. Na nią wpływa wyposażenie, które jest nie gorsze niż z firmach. To także możliwość łączenia pracy ze studiami. – Mamy zagwarantowane, że po ukończeniu studiów na wydziale technicznym, studenci od razu mają pracę tam gdzie odbywali praktyki – mówi kanclerz.Uczelnia liczy, że dzięki inkubatorowi przedsiębiorczości, który powstaje w Gorzowie, uda się stworzyć studentom warunki do otwierani firm.

Odpowiedź na potrzeby

Uruchamianie kierunków uczelni jest odpowiedzią na zapotrzebowanie. Jak mówi nasz gość tak było np. z logistyką, kierunkami medycznymi. Te ostatnie są bardzo drogie, ale kształcą absolwentów potrzebnych do szpitali od zaraz.

Kierunki medyczne zostały dofinansowane z budżetu samorządu województwa lubuskiego. Podobnie jak laboratoria Wydziału Technicznego.

Właśnie niedawno uczelnia wypuściła kolejnych inżynierów, licencjatów i magistrów.

Zobacz rozmowę:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content