Mateusz Konefał: Nie może być powtórki z poprzedniego sezonu (WIDEO)

Mężczyzna w koszulce
Kluczowym naszym transferem jest to, że 17 chłopaków, którzy doświadczyli poprzedniej rundy i udźwignęli to, zostaje i będzie miało możliwość z czystą kartką rozpocząć następny sezon – podkreśla trener Mateusz Konefał
Chciałbym, abyśmy już nigdy nie dopuścili do sytuacji takiej, w jakiej klub był zimą. Cel na ten sezon jest taki, żeby zawodnicy w spokoju mogli pokazywać swoje umiejętności – mówi Mateusz Konefał. Trener piłkarzy III-ligowej Warty Gorzów był gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

W sobotę (6 sierpnia) rusza nowy sezon piłkarskiej III ligi. Warta Gorzów będzie jednym z czterech lubuskich zespołów, które wystąpią na tym szczeblu zmagań. W poprzednich rozgrywkach drużyna do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie.

Kluczowy transfer? 17 chłopaków zostaje

Jakie zmiany zaszły w Warcie przed sezonem 2022/2023? To pytanie zadaliśmy trenerowi Mateuszowi Konefałowi, który był gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

– Odszedł Radek Mikołajczak, Piotrek Bukowski, Mateusz Ogrodowski, Radosław Śledzicki. Wydaje mi się, że to są kluczowe postacie, które też się przyczyniły do utrzymania – wylicza trener Konefał. – Natomiast jeśli chodzi o transfery do klubu, to pozyskaliśmy dwóch bramkarzy: Łukasza Wiśniewskiego z rezerw Olimpii Grudziądz i Oskara Natorskiego występującego ostatnio w III-ligowej Pilicy Białobrzegi. To młodzi zawodnicy, poszliśmy w tym kierunku, aby w bramce rywalizowało dwóch ambitnych, fajnie nastawionych na rozwój chłopaków. Pozyskaliśmy w linii obrony Jadela Musanhu z Anglii, Bartka Gajdę z Chojniczanki Chojnice. W drugiej linii – Oliwier Nazar z Rozwoju Katowice, 2001 rocznik, i młodzieżowiec Daniel Czerwiński z MPK Szczecinek.

– I kluczowym naszym transferem jest to, że 17 chłopaków, którzy doświadczyli poprzedniej rundy i udźwignęli to, zostaje i będzie miało możliwość z czystą kartką rozpocząć następny sezon – podkreśla trener Konefał.

Zespół chce grać z dala od strefy spadkowej

Żeby uniknąć stresującej sytuacji, jaka miała miejsce w poprzednich rozgrywkach, Warta powinna dobrze wejść w ten sezon, solidnie i regularnie punktować od początku, by już w pierwszej rundzie stworzyć sobie „poduszkę bezpieczeństwa”.

– To jest kluczowe i taki jest mój cel – przyznaje trener Konefał. – Przede wszystkim chciałbym, abyśmy już nigdy nie dopuścili do sytuacji takiej, w jakiej klub był zimą, gdzie atmosfera była katastrofalna. I nikomu nie życzę takiej rundy. Tyle, ile nas to wszystkich kosztowało i fizycznie, i psychicznie – nie chciałbym już takiej powtórki…

– Cel na tę rundę, na ten sezon jest taki, żeby zawodnicy w spokoju mogli pokazywać swoje umiejętności. Bo wiem, że wielu z nich, mając przysłowiową lufę przy skroni, nie do końca pokazało swoje 100 procent. Wiadomo, że to jest bardzo trudne – dodaje trener Konefał. – Natomiast chciałbym, żeby teraz, funkcjonując troszeczkę dalej od strefy spadkowej, oni po prostu się rozwijali, pokazywali swoje umiejętności.

Obejrzyj całą rozmowę z Mateuszem Konefałem, trenerem Warty Gorzów

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content