Wysokie loty portu w Babimoście. Mamy kolejny rekord

Port Lotniczy Zielona Góra - hala odlotów
Z lubuskiego portu lotniczego w Babimoście latają od niedawna czartery do Egiptu. Fot. Łukasz Wawer/LCI
Lotnisko w Babimoście odnotowało rekordowy wynik w przypadku lotów zagranicznych. Liczba pasażerów od czerwca wzrosła o 270%! Najbardziej popularnymi kierunkami okazały się Turcja oraz Bułgaria.

O lotnisku w Babimoście w ostatnich miesiącach pisaliśmy wiele, bo i sporo było do ogłoszenia. Najpierw Urząd Marszałkowski uruchomił wakacyjne połączenie do Turcji. Poinformował, że na tym kierunku swoje loty będzie realizować biuro podróży Coral Travel. To już kolejna taka współpraca w ostatnich latach, a więc jasno widać spory potencjał turystyczny rozwiązania. Zresztą potwierdzają to liczby przedstawione przez lubuski port. Samoloty na turecką riwierę cieszyły się dużą popularnością.

– Jesteśmy z Zielonej Góry i to rozwiązanie jest dla nas idealne, zwłaszcza że podróżujemy jako trzypokoleniowa rodzina, z dwójką dzieci. Szybko, nie trzeba tłuc się ileś kilometrów, sprawnie, kameralne, co pozwala wejść w wakacje w dobrym nastroju – mówił nam jeszcze w czerwcu Jakub Brudzyński, który jako jeden z pierwszych poleciał właśnie do Turcji.

Nie samą Turcją jednak Lubuszanie żyją i wcale nie muszą, bo w ostatnich tygodniach samorząd województwa poinformował, że turyści mogą korzystać z dodatkowych wakacyjnych lotów. W siatce połączeń pojawiło się bułgarskie Burgas oraz chorwacka Rijeka. Przypadku w tych wyborach nie ma. Bułgaria i Chorwacja od lat należą do kierunków chętnie wybieranych przez Polaków na miejsce urlopowych wypoczynków.

Aby zwiedzić Bułgarię, wystarczy dotrzeć do Babimostu i zdążyć na samolot, który startuje w środy o godz. 15:35. Na miejscu możecie spędzić tydzień i w następną środę wrócić do domu, meldując się na lotnisku o godz. 20:00. Na podróż macie czas do 14 września. Do Chorwacji polecicie w niedzielę, na ten sam dzień zaplanowano również powrotne samoloty.

Pełną ofertę lotów znajdziecie na stronie: www.lot.com. Informacji możecie szukać równie na portalu lotniska w Babimoście: www.airport.lubuskie.pl.  

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content