Zmiany w sejmiku. Nowi radni w klubie Bezpartyjnych Samorządowców

Od lewej: : Wacław Maciuszonek, Sławomir Kowal, Tadeusz Jędrzejczak, Sławomir Muzyka
Od lewej: : Wacław Maciuszonek, Sławomir Kowal, Tadeusz Jędrzejczak, Sławomir Muzyka Fot. Dariusz Nowak
Tadeusz Jędrzejczak oraz Maria Jaworska to nowi członkowie klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku województwa, o czym poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Do tej pory dwójka wspomnianych radnych była niezrzeszona. –  Proszę nie szukać drugiego dna. Nie chodzi o to, aby cokolwiek rozepchać na scenie politycznej – komentował transfer Sławomir Kowal, przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców.

Rozszerzenie klubu tłumaczono w dużej mierze kwestiami techniczno – organizacyjnymi. – Do tej pory nie mieliśmy członka zarządu w klubie, a ja ze względu na obowiązki nie zawsze mogłem uczestniczyć w posiedzeniach zarządu województwa. Jestem zadowolony, że klub się powiększył. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo, przepływ informacji i kontakt będzie lepszy. Nie chcemy się bawić w działania partyjne – tłumaczy Wacław Maciuszonek, przewodniczący sejmiku województwa i członek Bezpartyjnych Samorządowców.

– Chcemy, żeby nasze głosy były lepiej słyszalne, miały mocniejszy wydźwięk dla dobra mieszkańców województwa lubuskiego. Nowi członkowie stanowią „kopalnię” samorządowej wiedzy  – dodaje Sławomir Kowal.

Obecnie Klub Bezpartyjnych Samorządowców składa się więc z 5 osób: Wacława Maciuszonka, Sławomira Kowala, Sławomira Muzyki, Tadeusza Jędrzejczaka i Mari Jaworskiej, które została nową wiceprzewodniczącą. –  Idą trudne czasy w kraju. Sytuacja polityczna jest coraz trudniejsza, Ataki na samorząd są coraz mocniejsze. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy być członkami klubu – tłumaczy swoją decyzję Tadeusz Jędrzejczak, na co dzień zajmujący stanowisko członka zarządu województwa lubuskiego.

Jednocześnie samorządowiec przekonuje, że dołączenie do klubu nie zmienia nic w sejmikowej arytmetyce. –  Koalicja pozostaje w tym samym gronie i osobach, które podpisywały porozumienie koalicyjne. Myślę, że dla funkcjonowania sejmiku oraz samorządu województwa nasza decyzja będzie pożytkiem – twierdzi Tadeusz Jędrzejczak.

Dziś (8 sierpnia) odbyło się pierwsze posiedzenie sejmiku, gdzie klub Bezpartyjnych Samorządowców reprezentowało 5 radnych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content