Poseł Krystyna Sibińska: Gorzów jest wykluczony komunikacyjnie!

Konferencja posłanki Krystyny Sibińskiej pod dworcem PKP
Posłanka Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji prasowej pod gorzowskim dworcem PKP zaapelowała o działania rządu i posłów PiS ws. połączeń kolejowych z Gorzowa Wlkp. i stanu infrastruktury kolejowej. – Nasz dworzec jest jednym z najbardziej obciążanych w województwie lubuskim, a czas oczekiwania na pociągi i stan linii jest dramatyczny – mówi posłanka i wylicza liczbę interpelacji w tej kwestii.

-Gorzów jest miastem wojewódzkim gdzie dojeżdża bardzo mało pociągów, ale to jest też najbardziej obciążony dworzec. Wynika to z dokumentów, które mamy do dyspozycji. Mieszkańcy nie mogą się doprosić, aby były sprawne połączenia na północ, czy na południe. Dzisiaj żeby się dostać do Szczecina to autobus albo pociąg w kilka godzin. Nie ma bezpośredniego połączenia. Zawsze otrzymywałam pokrętne odpowiedzi na interpelacje w tej sprawie. W sprawach kolejowych napisałam 190 interpelacji – mówi Krystyna Sibińska.


Posłanka wylicza, że np. linii Gorzów Zbąszynek ciągle trzeba jeździć komunikacją zastępczą. Mówiła o wielu opóźnieniach i odwoływaniu pociągów. Jak mówiła Posłanka KO centrum przesiadkowe w Gorzowie zostało odłożone w planach przez inflację i problemy finansowej samorządu Gorzowa, jak wielu innych miast w Polsce, które zmagają się z wysokimi kosztami.
To sukcesów zabiegań posłanki należy remont estakady kolejowej i modernizacja linii 203 – mówiła.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content