Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie udostępniony sportowcom (WIDEO)

Fot. LCI
Po wielu interwencjach mieszkańców i sportowców nowy stadion lekkoatletyczny został udostępniony dla lekkoatletów. – W końcu się doczekaliśmy nowego stadionu. Miękkie podłoże, nowy tartan. Trening to przyjemność – mówi lekkoatletka Nikola Baryła z Gorzowa Wlkp. To najnowocześniejszy obiekt w regionie, dofinansowany między innymi z budżetu samorządu województwa lubuskiego.

Stadion robi wrażenie. Prace zakończyły się już kilka tygodni temu. Od tego czasu sportowcy i mieszkańcy apelowali do miasta, by udostępniono go szybciej na treningi. Oficjalne otwarcie nastąpi we wrześniu, jednak po tak wielu interwencjach miasto zdecydowało się od dziś udostępnić go lekkoatletom zawodowym i amatorom.

– Mieliśmy mnóstwo zgłoszeń do Ośrodka Sportu i Rekreacji w tej sprawie, ale nie my decydowaliśmy w tej kwestii. Dopiero dziś finalizujemy przejęcie obiektu, by móc nim oficjalnie administrować. Po licznych interwencjach prezydent miasta Jacek Wójcicki podjął decyzję o przekazaniu nam od dziś zarządzanie stadionem i udostępnienie go przed oficjalnym otwarciem na treningi – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp.

Pierwsi chętni do wypróbowania bieżni byli tu od rana. – Jest miękko, nogi się tak nie męczą. Cieszę, że w końcu mamy dobre warunki do trenowania – mówi Michał Hulewicz, trener i biegacz z Gorzowa Wlkp.

Jak dodaje Nikola Baryła z Baryła Team Gorzów Wlkp. to też estetyka. – Przygotowuję się do mistrzostw Polski, trenowanie na naszym nowym stadionie to przyjemność. Jest naprawdę ładnie. Nie mamy tak brudnych butów i strojów, jak to było do tej pory na innych obiektach. Nawet zdjęcia klubowe ładnie tu wychodzą – uśmiecha się Nikola, którą zastaliśmy na treningu.

Chcesz potrenować? Sprawdź grafik

Ośrodek na czas wakacji wprowadził grafik udostępniania obiektu. Sportowcy amatorzy mogą korzystać ze stadionu od godziny 7.00 do 9.00 i wieczorem od godziny 19.00 do 21.00, w niedziele od 8.00 do 14.00. Pozostałe godziny są zarezerwowane dla lekkoatletów uprawiających sport zawodowo, którzy przygotowują się do mistrzostw i dla klubów sportowych.

– Trenujący zawodowo potrzebują przestrzeni i spokoju, dlatego udostępniamy stadion w różnych godzinach różnym grupom, uwzględniając potrzeby skierowane do nas w interwencjach w tej sprawie – mówi Włodzimierz Rój z OSiR w Gorzowie Wlkp.

– Czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo. Nowy tartan i dużo miejsca na bieżni na pewno poprawią komfort treningów dla młodzieży szkolnej i klubowej – mówi Izabela Zaleska-Posmyk, trener AZS AWF Gorzów Wlkp.

Ważne wsparcie

Samorząd województwa lubuskiego na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie Wlkp. przekazał w sumie 1 mln 700 tys. zł. Do inwestycji wartej 18 mln zł dorzuciło się także ministerstwo sportu.

– To też jest nasza inteligentna specjalizacja – zdrowie i jakość życia. Bez aktywności, uprawiania i wsparcia sportu – także tego amatorskiego, nie byłoby możliwości realizacji takiej misji – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Ostatnio tę inwestycję wizytował także wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki. – Konsekwentnie wspieramy kluby sportowe, sport amatorski i zawodowy. Modernizujemy bazę sportową tę w dużych miastach, jak tu, ale także tę w mniejszych miejscowościach, gdzie gmin na to nie stać – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Po przebudowie stadion zyskał kategorię III według klasyfikacji IAAF. Stanie się licencjonowanym kompleksem sportowym z areną lekkoatletyczną oraz infrastrukturą towarzyszącą. Jest nowy teren rozgrzewkowy, boks do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą, bieżnia o długości 400 m. Dzięki temu stadion jest idealnym miejscem zarówno dla zawodowych sportowców, jak i tych amatorskich. Samorządowa dotacja pozwoliła m.in.: przygotować dokumentację i plac budowy, zakupić sprzęt sportowy, a także wykonać trybuny. Nowoczesny stadion to możliwość organizowania mistrzostw Polski w pełnym programie, mityngów międzynarodowych oraz zawodów niższej rangi.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content