Idziesz na badanie krwi? Nie musisz wchodzić do szpitala!

Beata Piekarska, kierownik szpitalnego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, zaprasza do nowego punktu pobrań

Od dziś czynny jest nowy punkt pobrań szpitalnego laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Kto zgłosi się np. na badanie krwi, nie będzie już musiał wchodzić do szpitalnych murów. I dobrze. Koronawirus znów jest w natarciu.

Szpitalny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej już na dobre przeniósł się do nowych pomieszczeń.

-Zaczęliśmy o 7.15. Jest trochę zamieszania, ale jesteśmy przekonani, że pacjenci szybko przyzwyczają się do nowego miejsca – mówi Beata Piekarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Uruchomienie punktu pobrań to spora zmiana organizacyjna. Przede wszystkim pacjenci laboratorium nie będą już wchodzili do szpitala, żeby poddać się badaniom. Nie będą już też odwiedzali poczekalni głównej, gdzie do tej pory pobierali bilet do kolejki oczekujących.

Od dziś każdy, kto będzie miał skierowanie na badania albo będzie chciał je wykonać za opłatą, zgłosi się już bezpośrednio do nowego punktu pobrań.

Charakterystyczny budynek z jasną elewacją widać od ul. Dekerta. Żeby do niego dotrzeć, trzeba ominąć szlaban przy punkcie wydawania wyników badań, przejść kilkadziesiąt metrów i skręcić w prawo przy kolejnym szlabanie. Punkt pobrań jest odpowiednio oznakowany.

Nowy obiekt to wygodna poczekalnia z toaletami dla pacjentów, punkt odbioru materiału do badań i przede wszystkim trzy komfortowe stanowiska pobrań, a właściwie osobne pomieszczenia, wyposażone m.in. w pocztę pneumatyczną, którą szybko i bezpiecznie wysyła probówki do badań. – Bez konieczności noszenia ich do laboratorium – mówi kierownik Beata Piekarska, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej.

Rozbudowa laboratorium i budowa punktu pobrań ruszyła we wrześniu zeszłego roku. Kosztowała 8,3 mln zł.
Materiał: WSzW w Gorzowie Wlkp.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content