Kameralnie o “Etyce Solidarności”

Wybitna trójka artystów muzycznie interpretowała słowa ks. Józefa Tischnera. Fot. Stanisław Lorenc
To był wyjątkowy koncert. Celina Kotz, Mateusz Doniec i Piotr Mazurek przygotowali melomanom prawdziwą ucztę. Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku zawsze przyciągają wiernych fanów. Nie inaczej jest w tym roku. Wczorajszy koncert był współfinansowany z budżetu samorządu województwa lubuskiego.

Wczorajszy, czwarty już koncert w ramach spotkań poświęcony był legendzie „Solidarności” ks. Józefowi Tischnerowi i jego epokowej książce „Etyce solidarności”. Celina Kotz i Jej wspaniały zespół składający się z trojga utytułowanych artystów: Celina Kotz – skrzypce, Mateusz Doniec – altówka i Piotr Mazurek – wiolonczela – przygotowali utwory do jego myśli. Każdy, kto był na ich koncercie, na którym usłyszeliśmy „Cztery pory roku” Vivaldiego wie, w jaki świat przeniesie nas tak wspaniale wykonana muzyka. Tym razem był to utwór J. S. Bacha „Wariacje goldbergowskie”. Cała trójka artystów to utytułowani laureaci licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Dla melomanów była to prawdziwa artystyczna uczta.

Ostatni z koncertów będzie popisem wybitnego pianisty, Piotra Szychowskiego, który od lat współtworzy Radę Programową naszego festiwalu.

Koncerty trwają do 25 sierpnia w gościnnych progach drezdeneckiego Centrum Promocji Kultury. Środki otrzymani z gminy Drezdenko oraz od Marszałka Województwa Lubuskiego.

XXVII Letnie Spotkania Kameralne Drezdenko 2022 patronatem medialnym objęli: Lubuskie Centrum Informacyjne, Gazeta Drezdenecka, Gazeta Wyborcza i Radio Zielona Góra. Wszelkie informacje dotyczące festiwalu będzie można uzyskać w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera, która od początku jest jego współorganizatorem.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content