Już dzisiaj! Piknik zdrowia tym razem na… pomidorowo

Tak wyglądało piknikowanie w Lubniewicach
Już dzisiaj Lubuski Piknik Zdrowia rozstawia swoje namioty w Przytocznej. Zapowiada się zdrowa i smakowita impreza, gdyż tutaj, w tym dniu, odbywać się będzie tradycyjne Święto Pomidora.

Piknik zdrowia to tradycyjnie już akcja “wędrowna”. Namiotowa przychodnia rozstawiła swoje “gabinety” w Gorzowie, Iłowej, Lubięcinie, Osiecznicy, Lubniewicach i we Wschowie. Teraz kolej na Przytoczną. To przedostatnia odsłona tego cyklu, , 11 września spotykamy w Janczewie. Może nie jest to efektowna impreza, z fajerwerkami, ale z pewnością efektywna. Dzięki niej dostęp do szeroko pojmowanej profilaktyki zyskują tysiące Lubuszan, także tych mieszkających w mniejszych miejscowościach.

Na rowerze można wyciskać nie tylko siódme poty

Stąd w Przytocznej pojawią się lubuskie szpitale, przychodnie, ale też Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy czy Departament Ochrony Zdrowia UMWL i zaoferują bezpłatne badania – m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, cukru we krwi, porady w zakresie rehabilitacji i dietetyki, ortopedii, zdrowia psychicznego. Zajedzie również dentobus. Jednym z głównych zadań imprezy jest zachęcenie do badań specjalistycznych i profilaktyki. Jak podkreśla lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak w naszym regionie jest najszersza oferta badań profilaktycznych w Polsce.

Zapowiada się ciekawe spotkanie, gdyż przy okazji możemy odbyć trening z koszykarzami, zaprowadzić najmłodszych do strefy zabaw i “wykręcić” na rowerze zdrowy koktajl. A ponieważ równolegle w Przytocznej odbywać się będzie Święto Pomidora… Będzie się działo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Miasto wsparło gorzowską AJP (WIDEO)

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, podpisali umowę dotyczą finansowego wsparcia działań naukowych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content