Już dzisiaj! Piknik zdrowia tym razem na… pomidorowo

Tak wyglądało piknikowanie w Lubniewicach
Już dzisiaj Lubuski Piknik Zdrowia rozstawia swoje namioty w Przytocznej. Zapowiada się zdrowa i smakowita impreza, gdyż tutaj, w tym dniu, odbywać się będzie tradycyjne Święto Pomidora.

Piknik zdrowia to tradycyjnie już akcja “wędrowna”. Namiotowa przychodnia rozstawiła swoje “gabinety” w Gorzowie, Iłowej, Lubięcinie, Osiecznicy, Lubniewicach i we Wschowie. Teraz kolej na Przytoczną. To przedostatnia odsłona tego cyklu, , 11 września spotykamy w Janczewie. Może nie jest to efektowna impreza, z fajerwerkami, ale z pewnością efektywna. Dzięki niej dostęp do szeroko pojmowanej profilaktyki zyskują tysiące Lubuszan, także tych mieszkających w mniejszych miejscowościach.

Na rowerze można wyciskać nie tylko siódme poty

Stąd w Przytocznej pojawią się lubuskie szpitale, przychodnie, ale też Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy czy Departament Ochrony Zdrowia UMWL i zaoferują bezpłatne badania – m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, cukru we krwi, porady w zakresie rehabilitacji i dietetyki, ortopedii, zdrowia psychicznego. Zajedzie również dentobus. Jednym z głównych zadań imprezy jest zachęcenie do badań specjalistycznych i profilaktyki. Jak podkreśla lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak w naszym regionie jest najszersza oferta badań profilaktycznych w Polsce.

Zapowiada się ciekawe spotkanie, gdyż przy okazji możemy odbyć trening z koszykarzami, zaprowadzić najmłodszych do strefy zabaw i “wykręcić” na rowerze zdrowy koktajl. A ponieważ równolegle w Przytocznej odbywać się będzie Święto Pomidora… Będzie się działo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content