Byliśmy w nowym punkcie pobrań gorzowskiego szpitala. Robi wrażenie (WIDEO)

Pacjenci już korzystają z poczekalni.
Czynny jest już nowy punkt pobrań szpitalnego laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Kto zgłosi się np. na badanie krwi, nie musi już wchodzić do szpitalnych murów. Jest nowocześnie, szybko i komfortowo.

Uruchomienie punktu pobrań to spora zmiana organizacyjna. Przede wszystkim pacjenci laboratorium nie wchodzą już do szpitala, żeby poddać się badaniom. Nie odwiedzają też poczekalni głównej, gdzie do tej pory pobierali bilet do kolejki oczekujących. Pacjenci doceniają zmianę i udogodnienia. Stanowiska recepcji i miejsc pobrań będą jeszcze wyposażane w meble.

Każdy, kto ma skierowanie na badania albo będzie chciał je wykonać za opłatą, zgłosi się już bezpośrednio do nowego punktu pobrań.

Charakterystyczny budynek z jasną elewacją widać od ul. Dekerta. Żeby do niego dotrzeć, trzeba ominąć szlaban przy punkcie wydawania wyników badań, przejść kilkadziesiąt metrów i skręcić w prawo przy kolejnym szlabanie. Punkt pobrań jest odpowiednio oznakowany.

Nowy obiekt to wygodna poczekalnia z toaletami dla pacjentów, punkt odbioru materiału do badań i przede wszystkim trzy komfortowe stanowiska pobrań, a właściwie osobne pomieszczenia, wyposażone m.in. w pocztę pneumatyczną, którą szybko i bezpiecznie wysyła probówki do badań. – Bez konieczności noszenia ich do laboratorium – mówi kierownik Beata Piekarska, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej.

Rozbudowa laboratorium i budowa punktu pobrań ruszyła we wrześniu zeszłego roku. Kosztowała 8,3 mln zł.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content