Polska Strefa Inwestycji Gorzów funduje kibicom kolejny horror. I kolejne zwycięstwo!

Kobieta z piłką
Lindsay Allen w sobotę zdobyła ostatnich siedem punktów dla Polskiej Strefy Inwestycji Gorzów Fot. Piotr Kaczmarek
Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów odniosła trzecie zwycięstwo w trzecim w tym sezonie meczu ekstraklasy koszykarek. W sobotę pokonała na wyjeździe VBW Arkę Gdynia 70:72. Rewelacyjnie zaprezentowała się Alanna Smith – 22 punkty i 16 zbiórek, a decydujące punkty zdobyła Lindsay Allen.

VBW Arka Gdynia – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 70:72 (21:19, 23:18, 16:14, 10:21)

VBW Arka: Thomas 13 (1×3, 8 zbiórek, 10 asyst), Higgins 10 (5/8 za dwa, 10 zbiórek), Fontaine 6 (2×3, 5 zbiórek), Kastanek 3 (1×3), Żytkowska 0 oraz Szymkiewicz 9 (1×3), Górecki 8 (1×3), Niemojewska 8 (1×3), Yurkevichus 7 (1×3), Borkowska 6 (5 zbiórek).

Polska Strefa Inwestycji Enea: Smith 22 (2×3, 16 zbiórek), Allen 13 (5/7 za dwa, 6 zbiórek), Senyurek 10 (1×3, 9 zbiórek), Bazan 6 (1×3), Wadoux 6 (1×3) oraz Fiszer 5, Horvat 4 (5 zbiórek), Keller 4, Matkowska 2.

Zaczęły od prowadzenia 7:0, ale później już musiały gonić

W sobotę (22 października) koszykarki z Gorzowa zafundowały kibicom kolejny horror. Na szczęście, kolejny z happy endem. Tydzień wcześniej wygrały bowiem w Lublinie 68:67, a decydujące o zwycięstwie punkty zdobyła niespełna 5 sekund przed końcem Zoe Wadoux. W Gdyni natomiast ostatnia akcja należała do Lindsay Allen. Ale po kolei…

Polska Strefa Inwestycji rozpoczęła od prowadzenia 7:0, lecz Arka szybko odrabiała straty i po trójce Haley Górecki wyrównała na 10:10. W drugą kwartę lepiej weszły miejscowe, odskakując na 26:19, a później nawet na 36:22. Przyjezdne, w dużej mierze dzięki punktom Alanny Smith, dzielnie goniły. Na półmetku przegrywały jednak 37:44.

Decydujące punkty Allen niespełna 13 sekund przed końcem

Zespół z Gdyni ponownie pokazał moc w końcówce trzeciej ćwiartki, w której powiększył przewagę z trzech do dziewięciu punktów. W decydującej kwarcie sygnał do ataku dały: Tilbe Senyurek i Smith. Niespełna 3 minuty przed końcem Allen wyrównała na 67:67, trafiając oba rzuty wolne, a w ostatniej minucie poprawiła akcją 2+1. Miejscowe zdołały jeszcze odpowiedzieć trójką Marissy Kastanek i wyrównać na 70:70. Na dwójkę Allen niespełna 13 sekund przed końcem odpowiedzi już jednak nie znalazły.

Dla gorzowianek to bardzo ważne i prestiżowe zwycięstwo, bo w ubiegłym sezonie uległy Arce w rywalizacji o brązowy medal. W sobotę Polska Strefa Inwestycji miała niższą skuteczność rzutów za dwa: 19/44 (43,2 proc.) – 20/41 (48,8 proc.). Trafiła także mniej trójek: 5 – 8, chociaż na wyższym procencie celności. Wygrała za to walkę na tablicach: 46 – 41, zaliczając aż 37 zbiórek w obronie.