Wirtualne zabezpieczenia, realna ochrona – ruszyła Perceptus IT Security Academy (WIDEO)

Perceptus IT Security Academy
Fot. Łukasz Wawer
Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymali unikatową okazję, aby jeszcze w czasie nauki zaczerpnąć praktycznych umiejętności. Wystartowała kolejna edycja Perceptus IT Security Academy. To cykl spotkań związanych z cyberbezpieczeństwem. Przyszli programiści dowiedzą się, jak odpowiednio zaplanować proces programowania oraz pracować w grupie.

Praktycznie każdego dnia korzystamy z bankowości elektronicznej, kont na różnego typu portalach oraz social mediów. Za ich pośrednictwem przeprowadzamy transakcje pieniężne oraz przekazujemy wrażliwe dane prywatne. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy, aby takie informacje były odpowiednio chronione przed dostępem osób trzecich.

W przyszłości zadbają o to absolwenci wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ, który teoretyczną wiedzę zdobytą na uniwersytecie mogą poszerzyć o praktyczne umiejętności dzięki Perceptus IT Security Academy. Akademia stanowi kolejny przykład współpracy świata nauki i biznesu.

– Chcemy pokazać studentom, że nie tylko wiedza akademicka, ale też wiedza praktyczna jest potrzebna w życiu. Dzięki takim doświadczeniom, gdy kończą studia są naprawdę fajnymi ekspertami, którzy mogą pracować u nas lub w innych firmach działających w branży – mówi Jacek Starościc, prezes firmy Perceptus specjalizującej się w systemach bezpieczeństwa.

W ramach akademii zaplanowano 6 spotkań. Podczas nich studenci dowiedzą się np. jak wygląda proces tworzenia oprogramowania w praktyce. Poza tym nabędą umiejętności pracy w zespole, co jak podkreślają eksperci jest przynajmniej równie ważne.  

Wykład inaugurujący Perceptus IT Security Academy Fot. Łukasz Wawer
Wykład inaugurujący Perceptus IT Security Academy Fot. Łukasz Wawer

–  W obszarze IT komunikacja ma kluczowe znaczenie. Szczególnie w okresie pandemii, gdy pracowaliśmy zdalnie w grupach, widać było jak duże znaczenie mają umiejętności współpracy. Akademia z elementami cyberbezpieczeństwa poszerzy studentom wiedzę, jaką nabywają w trakcie studiów – tłumaczy profesor Andrzej Obuchowicz, Dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Perceptus IT Security Academy odbywa się po raz siódmy. Do tej pory z zajęć skorzystało już kilkaset osób. Wśród nich byli nie tylko studenci, ale także uczniowie szkół ponadpodstawowych. Akademia stanowi jeden z wielu przykładów współpracy UZ-etu ze światem biznesu. W ubiegłym tygodniu na uczelni otworzono laboratorium firmy Grohe, która w pełni wyposażyła je w sprzęt. Aktualnie jej przedstawiciele przyjeżdżają, aby praktycznie kształcić żaków.

– Podobne wygląda to w instytucie budownictwa, współpracującym z ogromną liczbą przedsiębiorców. Firmy oraz organizacje pomagają nam w realizacji szkoleń i praktyk dla naszych studentów twierdzi Maria Mrówczyńska, Prorektor ds. współpracy z gospodarką UZ.

Perceptus IT Security Academy zakończy się w przyszłym roku. Ostatni wykład zaplanowano na kwiecień.

Zapraszamy do materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Ostatni sejmik tej kadencji (FOTO)

Ważniejszymi punktami ostatniego posiedzenie lubuskiego sejmiku kończącej się kadencji było z pewnością odwołanie i powołanie skarbnika województwa. Alicja Woźniak i Tomasz Wojciechowski, za zgodą rady,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content