Nie ma mocnych na Polską Strefę Inwestycji Gorzów. To ósme zwycięstwo w ekstraklasie!

Dziewczyna z piłką
Wiktoria Keller z Polskiej Strefy Inwestycji Gorzów trafiła wszystkie 7 rzutów za dwa Fot. Piotr Kaczmarek
Polska Strefa Inwestycji Gorzów nie zamierza oddać pozycji lidera ekstraklasy koszykarek. W sobotę wysoko pokonała na wyjeździe Polonię Warszawa, choć do przerwy wcale nie było różowo. Alanna Smith, Lindsay Allen i Zoe Wadoux zdobyły w sumie 69 punktów.

SKK Polonia Warszawa – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 78:97 (22:21, 27:20, 12:28, 17:28)

SKK Polonia: Jackson 13 (5/6 z gry, 1×3 za trzy, 5 zbiórek), Keys 7, Radić 7 (2×3), Stępień 6 (2×3), Pawłowska 5 (1×3) oraz Leszczyńska 13 (5 zbiórek), Vintsilaiou 13 (2×3), Sosnowska 11 (3/3 za trzy, 5 asyst), Siemienas 3 (1×3), Mistygacz 0, Preihs 0.

Polska Strefa Inwestycji Enea: Smith 24 (1×3, 10/14 za dwa, 5 zbiórek, 5 strat), Allen 23 (1×3, 8/13 za dwa, 6 zbiórek, 8 asyst), Wadoux 22 (6×3, 6 zbiórek), Keller 16 (7/7 za dwa, 5 zbiórek, 5 asyst), Horvat 9 (1×3, 9 zbiórek, 5 fauli) oraz Śmiałek 3, Bazan 0, Matkowska 0.

12:0 na początek trzeciej kwarty

Na półmetku gorzowianki, które musiały sobie radzić bez Tilbe Senyurek, przegrywały 41:49. Wysoko? Wcale nie, bo nie z takich opresji wychodziły już w tym sezonie podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego. Trzecią kwartę otworzyły serią 12:0. Lindsay Allen zaczęła od akcji 2+1, dwójki dołożyły: Wiktoria Keller i dwukrotnie Alanna Smith, wreszcie trójką poprawiła Allen. Nasze dziewczyny ewidentnie przejmowały inicjatywę.

Przed decydującą ćwiartką Polska Strefa Inwestycji prowadziła 69:61. Sytuacja komfortowa, ale też trzeba było zamknąć mecz. I stało się to przy stanie 79:69 dla przyjezdnych w 33 minucie. Za dwa trafiły: Chantel Horvat i Smith, a później koncert dała Allen, dokładając 7 punktów z rzędu. Wynik 90:69 w połowie czwartej kwarty gwarantował sukces.