Podgórski, Czekay i Radkiewicz na podium w Pucharze Polski!

Trzech uśmiechniętych młodych mężczyzn
Trener Piotr Ignaczak z Wiktorem Czekay'em i Dawidem Radkiewiczem. Obaj zawodnicy w strojach młodzieżowej kolarskiej reprezentacji województwa lubuskiego, którą wspiera urząd marszałkowski Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/FB
Weekend obfity w sukcesy. Dawno takiego nie było – Piotr Ignaczak, trener LKS POM Strzelce Krajeńskie, nie kryje satysfakcji. Junior młodszy Filip Podgórski zajął drugie miejsce, a juniorzy Wiktor Czekay i Dawid Radkiewicz trzecie w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym.

Mówiąc o weekendzie i sukcesach, trener Piotr Ignaczak ma na myśli dwie różne imprezy. Z jednej strony Dawid Lewandowski z powodzeniem rywalizował w Pucharze Narodów w Czechach, zwanym także Wyścigiem Pokoju dla juniorów. O wynikach informowaliśmy TUTAJ. Z drugiej – w Pucharze Polski w Zamościu sukcesy odnieśli: Filip Podgórski, Wiktor Czekay i Dawid Radkiewicz.

– W pierwszym dniu Wiktor Czekay skończył czasówkę na trzecim miejscu, mimo że się przewrócił w połowie dystansu. Na rondzie za ostro wszedł w zakręt, gdzieś tam piach był rozsypany i trochę się poobdzierał, poszlifował. Prawdopodobnie mógłby wygrać tę czasówkę, ale koniec końców jest trzeci, tak że fajny wynik – ocenia trener Ignaczak.

Finisz Filipa Podgórskiego. Rozstrzygnęła fotokomórka

Drugi dzień Pucharu Polski rozpoczął się od rywalizacji juniorów młodszych w wyścigu ze startu wspólnego. W szranki stanęło 135 zawodników, również z Ukrainy, Litwy, więc towarzystwo międzynarodowe.

Filip Podgórski z trofeum za drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/FB

– Filip Podgórski zabrał się w decydujący odjazd na ostatnich 15 kilometrach. Do końca finiszował, fotokomórka musiała rozstrzygnąć, kto wygra. Nasz zawodnik skończył na drugim miejscu. To jeden z jego największych sukcesów. Fajnie, że tak zaczyna sezon – cieszy się trener Ignaczak.

I dodaje: – Pozostali juniorzy młodsi również na miejscach punktowanych, bo ważne jest, żeby w takich wyścigach wchodzili do sześćdziesiątki. To daje punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Im szybciej zbiorą te punkty i im więcej, tym łatwiej będzie później i spokojnie będziemy mogli się przygotowywać do mistrzostw Polski.

Trener Piotr Ignaczak z ekipą juniorów młodszych Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/FB

Trener Piotr Ignaczak: To świadczy o sile klubu

A to i tak nie wszystko, co zaprezentowali kolarze LKS POM w Zamościu!

– Na koniec jeszcze w wyścigu juniorów Wiktor Czekay aktywnie jechał w ucieczce. Już myśleliśmy, że dojedzie, bo była duża przewaga. Ale wyścig był połączony z orlikami, czyli z kategorią do 23 lat, tam wysokie tempo nadawali właśnie ci starsi zawodnicy. Skasowali ucieczkę, ale był jeszcze w tej grupie Dawid Radkiewicz, który wyrównał wynik kolegi z dnia poprzedniego i skończył na trzecim miejscu – relacjonuje trener Ignaczak.

– Weekend obfity w sukcesy. Dawno takiego nie było. Cieszymy się, że ta praca przynosi efekty, bo jak ostatnio ktoś w komentarzu napisał, że tylko Lewandowski, to tutaj pojawiły się trzy inne nazwiska, które pokazały swoją wartość. I to świadczy o sile klubu – podsumowuje trener Ignaczak.

Puchar Polski w Zamościu – wyniki

Juniorki, jazda indywidualna na czas

  • 9. Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra)

Juniorzy, jazda indywidualna na czas

  • 3. Wiktor Czekay (LKS POM Strzelce Krajeńskie)
  • 10. Dawid Radkiewicz (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Juniorki, wyścig ze startu wspólnego

  • 13. Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra)

Juniorzy, wyścig ze startu wspólnego

  • 3. Dawid Radkiewicz (LKS POM Strzelce Krajeńskie)
  • 12. Wiktor Czekay (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Juniorzy młodsi, jazda indywidualna na czas

  • 11. Filip Podgórski (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Juniorzy młodsi, wyścig ze startu wspólnego

  • 2. Filip Podgórski (LKS POM Strzelce Krajeńskie)
  • 13. Jan Błyskoń (LKS Trasa Zielona Góra)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content