Rektor WSB w Gorzowie Wlkp: – Kilkanaście miejsc pracy w CV nie powinno dziś dziwić pracodawców (WIDEO)

Rektor WSB w Gorzowie Wlkp. Anna Czekirda mówiła w audycji o zmieniających się trendach na rynku pracy
Niskie bezrobocie w regionie powoduje, że mamy do czynienia z rynkiem pracy pracownika. Na razie ofert pracy nie brakuje, brakuje zaś wykwalifikowanej kadry. Specjaliści z działów HR zauważają także znaczne różnice między poszczególnymi pokoleniami, które są zatrudniane w firmach. Chodzi o podejście do pracy, lojalność wobec miejsca pracy i oczekiwania wobec pracodawcy.

Zapowiadamy I Lubuską Konferencję HR, która odbędzie się już 18 stycznia w Gorzowie Wlkp. Współorganizatorem wydarzenia będzie Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. Gościem audycji jest dr Annna Czekirda, rektor WSB w Gorzowie Wlkp. – Ten dialog między działami HR a kadrą zarządzającą jest niezwykle istotny. Dzisiaj pracodawcy muszą być uczuleni na zmieniające się trendy na rynku pracy. Inne jest podejście do pracy pokolenia “millenialsów” inne najmłodszego pokolenia, tzw. “pokolenia z”. Ci ostatni często zmieniają miejsca pracy, zbierają doświadczenie i idą tam, gdzie najbardziej odpowiadają im warunki. Nie zawsze chodzi jedynie o pieniądze, ale także o atmosferę pracy, relację z ludźmi, elastyczność, pracę zdalną itp. Coś, co kiedyś odstraszało pracodawców w CV, dziś jest coraz bardziej spotykanym zjawiskiem. Pracodawca współpracując z działami zarządzania zasobami ludzkimi będzie bardziej świadomy zmian na rynku pracy i się do nich przygotuje, przygotuje się też lepiej do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych – mówi Anna Czekirda.

Z rektorem Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. rozmawiamy także o chęci podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. – Specjalizujemy się w dokształcaniu, prowadząc zajęcia w trybie zaocznym. Widzimy nie tylko młodzież zaraz po liceum, jest mnóstwo osób już zatrudnionych, którzy idą na studia podyplomowe, bo rozumieją, że za tym idzie też awans. Ta świadomość jest bardzo duża. Ci drudzy także dużo rzadziej rezygnują ze studiów – mówi dr Anna Czekirda.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content