Lider w sektorze opakowań otwiera firmę w gorzowskiej strefie (WIDEO, ZDJĘCIA)

Firma obecnie zatrudnia sto osób, deklaruje zatrudnienie dwa razy większej liczby osób.
100 miejsc pracy i ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a to dopiero początek. Zarząd firmy Deles planuje dalszy rozwój i zatrudnienie dwa razy więcej pracowników. Włoska firma zainwestowała w Polsce już ponad 20 mln zł. Dziś firma zainaugurowała działalność w Gorzowie Wlkp.

Otwarcie odbyło się w iście włoskim stylu. Włoskie espresso, event na hali produkcyjnej z udziałem pracowników, oficjalnych gości i gwiazd… Na otwarciu fabryki zaśpiewała Marika. Gwiazda polskiej sceny muzycznej i laureatka wielu prestiżowych nagród. Można było podpatrzeć, jak wygląda praca w zakładzie od kuchni. Nie zabrakło bowiem zwiedzania hali.

W Gorzowie Wlkp. Deles prowadzi działalność przeznaczoną głównie do obsługi biznesowych partnerów w zachodniej Polsce. – Jesteśmy szczególnie dumni z inauguracji trzeciej fabryki Deles w Polsce. Już od przyjazdu w 2015 roku zetknęliśmy się z fantastycznymi ludźmi i profesjonalistami różnych narodowości. Dzielimy nasze wartości korporacyjne i perspektywy rozwoju. Wraz z Gorzowem, jeszcze bardziej wzmacniamy naszą obecność dzięki grupie, która naszym zdaniem stworzy co najmniej 250 miejsc pracy. Oferujemy nowoczesne rozwiązania opakowaniowe pod konkretne branże. Myślimy też o szerszym wejściu na rynek niemiecki- mówi Stefano Scaroni prezes Deles Group.

Deles to ponad 800 pracowników i oddziały zlokalizowane w Unii Europejskiej oferujące wsparcie klientów w zakresie dostaw usług zorientowanych wokół nowoczesnych rozwiązań opakowaniowych. Grupa wspiera 3 500 klientów. Jako jedynie działają w oparciu o unikalny schemat One Source z własnym działem badań i rozwoju. Grupa ściśle współpracuje z uczelniami we wszystkich krajach, w których prowadzi operacje. – W taki sposób odnosimy wspólnie sukcesy. Nasza oferta to nie system ochrony, jak np. pudełka. To projektowanie nowoczesnych rozwiązań biznesowych i relacji z naszymi partnerami. Realizujemy międzynarodowe projekty.W procesach produkcyjnych stawiamy na redukcję emisji zanieczyszczeń i ochronę środowiska. – mówi Dyrektor Generalny Deles Polska Paweł Lis.

-Kolejny inwestor w naszej strefie przemysłowej potwierdza, że to co robimy w zakresie ułatwień i warunków dla biznesu ma sens. Dzięki środkom z Unii Europejskiej uzbrajamy kolejne tereny, dzięki dotacjom z różnych źródeł powstają drogi dojazdowe w strefie. Kolejne setki miejsc pracy i kolejna firma prowadząca działalność w oparciu o nowoczesne technologie wzmacnia pozycję biznesową miasta – mówił prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Miasto liczy na współpracę firm tego typu z uczelniami w regionie. Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele nie tylko magistratu, ale także Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz organizacji przedsiębiorców. – Naszym celem w zakresie rozwoju innowacyjnego biznesu w regionie jest sieciowanie w partnerstwa. Już z powodzeniem działają one w lubuskiem i przygotowują się do nowej perspektywy finansowej. Liczymy, że kolejny inwestor w gorzowskiej strefie wzmocni nie tylko innowacyjny biznes, bo jak słyszymy działa w obszarze B+R, ale także nawiąże współpracę w kwestii programu rozwoju szkolnictwa wyższego w regionie – mówi Jarosław Flakowski, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji UMWL.

Budowa kompleksu trzech hal w ramach Panattoni Park Gorzów II o łącznej powierzchni 67 tys. mkw. rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku.

Powierzchnię w największej i najmniejszej hali zarezerwował producent naturalnych suplementów diety Yoshi. W największej hali wynajęła miejsce również właśnie firma Deles specjalizująca się w sektorze opakowań i łańcucha dostaw, a także gorzowska firma Shipman, która jest producentem części samochodowych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

KS Dozamet uzbroił się na wiosnę (FOTO)

Lider zielonogórskiej okręgówki, nowosolski KS Dozamet, postanowił wejść w piłkarską wiosnę mocnym uderzeniem. Nie było to jednak wydarzenie boiskowe – na konferencji prasowej zaprezentowano bowiem

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content