Kolejny sprzęt w szpitalu. Tomograf gotowy do użycia

Na zdjęciu tomograf w nowej sali.
Fot. powiatslubicki.pl
Sprzęt przyszedł i jest gotowy do działania. Nowoczesny tomograf stanął w słubickim szpitalu. Teraz szpital musi dopiąć kontrakt z NFZ, aby z urządzenia pacjenci korzystali bezpłatnie. To kolejne dobra informacja dla mieszkańców Słubic w ostatnich miesiącach.
Tomograf wymagał specjalnego pomieszczenia

– Od początku kadencji dążymy do rozbudowy i modernizacji szpitala. Nie ma bowiem ważniejszego zadania dla samorządu niż dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi starosta słubicki Leszek Bajon, komentując zakup nowego tomografu.

Urządzenie robi wrażenie, ale zanim stanęło w szpitalu, lecznica musiała przygotować specjalne pomieszczenie. Zadanie udało się wypełnić, dlatego tomograf czeka już na pierwszych pacjentów. Jeśli uda się, podpisać kontrakt z NFZ, słubiczanie będą mogli z niego korzystać bezpłatnie w ramach ogólnodostępnych świadczeń zdrowotnych.

Władze szpitala podkreślają, że to nie pierwszy nowoczesny sprzęt, jaki pojawił się w placówce w ostatnim czasie. Lecznica może pochwalić się m.in. nowym aparatem ultrasonograficznym, czy też instrumentami do kompresji klatki piersiowej. W planach jest zakup wideolaryngoskopu do trudnej intubacji oraz bronchofiberoskopu umożliwiającego pielęgnację dróg oddechowych.

W połowie roku otwarto SOR

Słubiczanie powodów do zadowolenia mają więcej. Pod koniec czerwca 2022 r. hucznie świętowano w Słubicach otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja kosztowała 23 mln zł, z czego 8,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej. – To ogromna kwota, nieprawdopodobne zmiany historyczne jeśli chodzi o tę jednostkę – mówił wtedy Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

SOR dysponuje najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, z dwiema salami operacyjnymi włącznie. Jest tu dwustanowiskowy podjazd dla zespołów ratunkowych, który spełnia wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej. Przy okazji lecznica stanowi bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec. Ci, na potrzeby swoich pacjentów, będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które w ramach tego samego projektu powstało przy ul. Rzepińskiej.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Miasto wsparło gorzowską AJP (WIDEO)

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, podpisali umowę dotyczą finansowego wsparcia działań naukowych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content