Konkurs „Zdrowy Samorząd”: Lubuskie nagrodzone za program in vitro!

Ewa Jaske, kierownik Wydziału Organizacji i Promocji Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (po lewej) odebrała nagrodę w imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak. Fot. lubuskie.pl
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego został laureatem konkursu “Zdrowy Samorząd”! Nasz region zdobył wyróżnienie za realizację programu in vitro.

Nagroda została wręczona podczas Gali Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. W imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak odebrała ją Ewa Jaske, kierownik Wydziału Organizacji i Promocji Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Serdecznie gratulujemy zdobycia przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego nagrody w VI Konkursie „Zdrowy Samorząd” w kategorii Zdrowe Województwo – za realizację ,,Program polityki zdrowotnej – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w latach 2019 – 2022”

– napisali w liście gratulacyjnym redaktorzy naczelni portali Rynek Zdrowia i Portalu Samorządowego – Paulina Gumowska i Rafał Kerger.

In vitro to nasz sposób na zapaść demograficzną 

Wojewódzki program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro jest realizowany od 2018 roku. Pary, które się do niego zakwalifikują, mogą trzykrotnie skorzystać z dofinansowania do zabiegu in vitro. Samorząd województwa na jedną procedurę zapłodnienia pozaustrojowego dla jednej pary przeznacza 5 tys. złotych.

Dziś stoimy nie tylko przed poważnym wyzwaniem demograficznym, ale chcemy też wyjść naprzeciw tym Polakom, którzy chcą powiększyć swoją rodzinę, a leczenie niepłodności nie przynosi efektu. Nie każdego stać na in vitro. Chcemy, żeby każdy Polak i Polka mieli taką szansę

– mówi o dopłatach do procedury marszałek Elżbieta Anna Polak.

W ciągu 5 lat funkcjonowania programu w województwie urodziło się 89 dzieci, kolejne 45 jest “w drodze”.

W pierwszym, pilotażowym roku programu in vitro na jego realizację programu przekazano 100 tys. złotych. W roku 2023, podobnie jak w latach poprzednich, w budżecie województwa zapisano 500 tys. zł.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

KS Dozamet uzbroił się na wiosnę (FOTO)

Lider zielonogórskiej okręgówki, nowosolski KS Dozamet, postanowił wejść w piłkarską wiosnę mocnym uderzeniem. Nie było to jednak wydarzenie boiskowe – na konferencji prasowej zaprezentowano bowiem

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content