Mamy komplet punktów! To druga taka kolejka w III lidze

Ośmiu mężczyzn na boisku, jeden z nich leży
W sparingu rozegranym w lutym Lechia Zielona Góra pokonała Chrobrego II Głogów 1:0
Lechia Zielona Góra, Carina Gubin, Stilon Gorzów i Warta Gorzów wygrały swoje mecze w piłkarskiej III lidze. W tym sezonie taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi. Wielkie brawa zwłaszcza dla Stilonu, który przywiózł trzy punkty z Zabrza.

Worek ze zwycięstwami rozwiązał w sobotę (18 marca) właśnie Stilon. Po bramkach Emila Drozdowicza, Filipa Wiśniewskiego i Łukasza Kopcia z rzutu karnego do przerwy prowadził 3:0 z rezerwami Górnika. Rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami, oboma z jedenastek, ale trzy punkty i tak pojechały do Gorzowa. Warto zauważyć, że Drozdowicz w rundzie wiosennej zdobył gola w każdym spotkaniu.

Następnie w ślady Stilonu poszła Warta, która przed własną publicznością pokonała Odrę Wodzisław. Na 1:0 strzelił Adrian Marchel w 37 minucie, a na 2:0 podwyższył Karol Gardzielewicz w 60. 10 minut później goście zdołali zmniejszyć straty, lecz na więcej nie było ich już stać.

2:1 wygrała także Carina – na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice. Zespół z Gubina objął prowadzenie po bramce Adama Borkowskiego w 54 minucie. Po niespełna 20 minutach gospodarze wyrównali. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Denis Matuszewski w 86 minucie.

W niedzielę natomiast trzy punkty zgarnęła Lechia, pokonując rezerwy Chrobrego w Głogowie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Surożyński, wykorzystując rzut karny w 58 minucie. Wynik został ustalony w 77 minucie po samobójczym trafieniu obrońcy miejscowych.

W tym sezonie tylko raz zdarzyło się, by w jednej kolejce wszystkie lubuskie zespoły III-ligowe odniosły zwycięstwa. Było to w połowie października. Lechia wygrała wtedy z Odrą, Carina ze Stalą w Brzegu, Stilon z Polonią Nysa, a Warta w Zabrzu.