Ponad 8 mln zł w rękach mieszkańców. Gorzowski magistrat podsumował wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2024.

Grafika: Urząd Miasta Gorzowa. Zdjęcia: Tomasz Pawłowski/LCI
156 pomysłów, więcej niż 100 wnioskodawców, ponad 8 mln zł. Gorzowski magistrat podsumował Budżet Obywatelski 2024.

Budżet obywatelski to sposób na angażowanie mieszkańców w podejmowanie decyzji dotyczących wydatków publicznych i poprawianie jakości życia w mieście. W połowie marca miasto zakończyło przyjmowanie wniosków do kolejnej 12 edycji. Gorzowianie zgłosili ponad 150 własnych pomysłów na zmiany w przestrzeni miejskiej. Na co chcą przeznaczyć pieniądze? Czego potrzebują i co chcą zmienić?

Najwięcej, ponad 20%, wniosków dotyczy poprawy infrastruktury drogowej. Nie brakuje również projektów związanych z zielenią. Kolejne miejsca zajmują  oświetlenie, infrastruktura związana ze sportem i rekreacją oraz ścieżki i chodniki. W tegorocznej edycji budżetu odnotowano znaczny wzrost wniosków w kategorii wydarzenia. Złożono ich w sumie 12.

Zdaniem dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji w Urzędzie Miasta – Anny Bonus-Mackiewicz wnioski są z roku na rok coraz lepsze, jest z nimi mniej problemów formalnych, a gorzowianie chętnie angażują się w projekty.

Wnioski po zakwalifikowaniu formalnym, poddane zostaną ocenie merytorycznej. Potrwa ona do lipca. Lista ocenionych pozytywnie bądź negatywnie, będzie znana w sierpniu.
Następnie odbędą się spotkania z autorami wniosków. Głosowanie i ogłoszenie wyników zaplanowane zostało na październik.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content