Zastal poległ w Łańcucie. Marzenia o play off się oddalają…

Mężczyzna próbujący złapać piłkę
Aleksandar Zecevic zdobył 22 punkty dla Zastalu Zielona Góra, z czego 18 w pierwszej połowie meczu
Jeśli koszykarze Zastalu Zielona Góra myślą o awansie do fazy play off, nie powinni przegrać w Łańcucie. Tymczasem stało się inaczej. Bez kontuzjowanego Przemysława Żołnierewicza, z osłabionymi chorobą Brycem Alfordem i Michałem Plutą nie pokonaliśmy Sokoła.

Rawlplug Sokół Łańcut – Enea Zastal BC Zielona Góra 86:74 (24:16, 22:17, 22:20, 18:21)

Rawlplug Sokół: Eads 20 (6/9 za dwa, 1×3), Sanders 20 (6 zbiórek, 8 asyst), Thornton 19 (5/8 za trzy, 11 zbiórek), Kemp 9 (4/6 za dwa, 11 zbiórek), Bręk 2 oraz Szczypiński 6, Wrona 4, Kołodziej 3 (1×3, 5 zbiórek), Struski 3 (1×3), Balawender 0, Nowakowski 0, Płowy 0.

Enea Zastal BC: Zecevic 22 (5/8 za dwa, 3/5 za trzy, 6 zbiórek), Hadzibegovic 20 (1×3, 9 zbiórek), Alford 11 (3/5 za trzy, 5 asyst), Kowalczyk 2 (5 zbiórek, 8 asyst), Brewton 0 oraz Kutlesic 8 (2×3), Pluta 5 (1×3), S. Wójcik 4, J. Wójcik 2, Góreńczyk 0, Kunc 0.

18 punktów Aleksandara Zecevica na półmetku

Zastal, choć osłabiony brakiem kontuzjowanego kapitana Przemysława Żołnierewicza, w czwartkowy (20 kwietnia) mecz wszedł całkiem dobrze. Niestety, przy stanie 2:9 Sokół przejął inicjatywę i uciekł na 21:14. Podobnie było w drugiej kwarcie, kiedy gospodarze od remisu 31:31 odskoczyli na 46:33.

Statystyki na półmetku wskazywały, że zielonogórzanie trzymają się głównie dzięki skuteczności Aleksandara Zecevica – 18 punktów (4/6 za dwa, 3/5 za trzy), 6 zbiórek. Razili bowiem celnością rzutów za dwa (6/18, 33 proc.). Słabsi byli także w zbiórkach: 17 (4 w ataku) – 25 (5 w ataku), a ponadto w asystach: 9 – 14.

Sokół powiększa przewagę do 20 punktów

Trzecia kwarta nie zwiastowała przełamania. Zwłaszcza że w 25 minucie przegrywaliśmy już 39:59. Owszem, Alen Hadzibegovic i Bryce Alford podgonili na 61:49, ale światełka w tunelu wciąż nie było widać. Przed decydującą ćwiartką gospodarze prowadzili 68:53…

Cudu w Łańcucie nie było. Może jeszcze mogliśmy się łudzić, kiedy w 35 minucie Alford trafił na 75:63. Miejscowi jednak pilnowali wyniku i nie pozwolili, by przewaga zmalała do jednocyfrowej. Ta porażka zdecydowanie komplikuje plany Zastalu w kontekście walki o czołową ósemkę i awans do play off.

Aktualna tabela ekstraklasy koszykarzy (źródło: Polska Liga Koszykówki)