Funduszowy trip informacyjny na północy województwa. W Słubicach tłumy. Czas ruszyć na południe (ZDJĘCIA)

Potencjalni beneficjenci nowego programu z powiatu słubickiego przyszli z wieloma pytaniami i sugestiami do procedur konkursowych.
Starostwo Powiatowe w Słubicach. To tu zawitało kolejne spotkanie informacyjne w sprawie nowego programu Fundusze Europejskie Województwa Lubuskiego. Bardzo duża frekwencja i wiele pytań. Wśród zainteresowanych samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele NGO.

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027. Stąd Instytucja Zarządzająca programem rozpoczęła cykl spotkań informacyjnych we wszystkich powiatach województwa lubuskiego. W wydarzeniach biorą udział przedstawiciele Zarządu Województwa Lubuskiego oraz departamentów funduszowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, zaangażowanych we wdrażanie programu.
Cykl spotkań informacyjnych rozpoczął się 3 kwietnia w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Spotkania odbyły się już również w powiatach międzyrzeckim, sulęcińskim, strzelecko – drezdeneckim i słubickim.

Wyjść na przeciw oczekiwaniom

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego:- Postanowiliśmy ruszyć jak najszybciej z realizacją funduszy unijnych, oczekując aktywności od beneficjentów sami wykazujemy aktywność. Tymi spotkaniami wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i przychodzimy z informacją o tym, jak zacząć ubiegać się o środki unijne. Zdecydowaliśmy się odwiedzić wszystkie powiaty w regionie i bezpośredni sposób przekazujemy wiedzę jak skonstruowany jest program unijny, na czym polegają te fundusze, o jakie środki i w jakich działaniach można się ubiegać. Prezentujemy pełną informację również dotyczącą harmonogramów konkursów. Mam nadzieję, że będą one pomocne i te spotkania przyspieszą wydatkowanie środków unijnych i realizację wielu wartościowych, oczekiwanych i wymarzonych projektów.

Potrzeby są ogromne

Leszek Bajon, starosta powiatu słubickiego. – Dzisiaj, gdy jesteśmy zależni od pieniędzy z Unii Europejskiej, takie spotkanie pokazuje skąd możemy zdobyć te pieniądze i jak możemy rozwinąć powiat słubicki. potrzeby są ogromne, szczególnie w edukacji. Tutaj mamy nadzieję, że służba zdrowia skorzysta na tym również. Dlatego cieszymy się, że możemy w tak bezpośredni sposób zdobyć informację o funduszach unijnych.

Robert Stolarski wójt gminy Górzyca: – Oczywiście, że warto brać udział w tego typu spotkaniach. Wiedza jest podstawą sukcesu. Im szybciej pozyskuje się informację tym szybciej i lepiej można się przygotować do działania. My, jako gmina Górzyca działamy tutaj w kilku kierunkach, żeby pozyskiwać fundusze z nowej perspektywy. tworzymy tzw. Porozumienie G7, gdzie aktywnie uczestniczymy z innymi gminami tworząc strategię rozwoju, razem tworzymy pomysły, które chcemy realizować. Czy warto ubiegać się o środki unijne? – Jak najbardziej. to środki dla naszych mieszkańców, dzięki min nasze gminy się rozwijają.

Terminy kolejnych spotkań:
Krosno Odrzańskie, Starostwo Powiatowe – środa, 26 kwietnia 2023 r. 10.00
Gorzów Wlkp., Gorzowski Ośrodek Technologiczny – piątek, 28 kwietnia 2023 r. 10.00
Wschowa – środa, 10 maja 2023 r. 10.00
Kożuchów, Centrum Kultury Zamek – piątek, 12 maja 2023 r. 10.00
Żary – termin i godzina zostaną podane niebawem
Żagań – termin i godzina zostaną podane niebawem
W ramach FEL 2021-2027 planowane są 23 nabory wniosków w roku 2023:

12 naborów na kwotę 545 408 710,00 zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
11 naborów na kwotę 224 288 033,16 zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content