Dawid Lewandowski wygrywa wyścig “Szlakami Jury”! (ZDJĘCIA)

Mężczyzna z młodym sportowcem trzymającym puchar
Dawid Lewandowski z trenerem Piotrem Ignaczakiem. Brawo panowie! Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/Facebook
Piękny sukces Dawida Lewandowskiego. 17-letni zawodnik LKS POM Strzelce Krajeńskie wygrał XX Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Szlakami Jury” wśród juniorów. Na niedzielnym, górskim etapie obronił wywalczoną dzień wcześniej koszulkę lidera.

Dawid rozpoczął zmagania od trzeciego miejsca w piątkowym (12 maja) prologu. Nazajutrz kolarzy czekały dwa etapy. W porannej jeździe indywidualnej na czas wychowanek trenera Piotra Ignaczaka uplasował się także na trzeciej pozycji. To oznaczało czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

17-latek ze Strzelec Krajeńskich świetnie zaprezentował się na popołudniowym etapie (92,8 km). “Dawid Lewandowski i Bartosz Wentland w ucieczce z minutową przewagą nad peletonem. Do mety 11 km!” – meldował na gorąco Lubuski Związek Kolarski na Facebooku. Dawid wygrał, wykręcając średnią prędkość 41,418 km/h i założył żółtą koszulkę lidera.

Piotr Ignaczak: Trzeba pochwalić i Dawida, i Bartka

– Poszedł czteroosobowy odjazd na 40 kilometrów do mety, w którym był Bartosz Wentland z reprezentacji województwa lubuskiego – relacjonował nam w niedzielę rano trener Ignaczak. – Po kilkunastu kilometrach Dawid Lewandowski przeskoczył z peletonu z reprezentantem Litwy do tego odjazdu. Jechali w szóstkę, później został zawodnik z Niemiec, uformowała się grupa pięcioosobowa i Dawid wygrał finisz. Najpierw zaatakował reprezentant Litwy, Dawid go przytrzymał, poprawił i na metę przyjechał z dwusekundową przewagą. Bartek był czwarty. Trzeba ich obu pochwalić. Dawid – wiadomo – wygrał etap, jest w dobrej formie. Ale Bartek bardzo mocno pracował w ucieczce i tak naprawdę to on zainicjował ten odjazd. Supersprawa!

– Dzisiaj o 12.30 Dawid w koszulce lidera startuje do ostatniego etapu – dodał trener Ignaczak. – Etap 105 kilometrów, najeżony podjazdami, także będzie bardzo ciężko. Zawodnicy z Torunia chcą wziąć odwet, bo oni byli wczoraj na pierwszym i drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Na pewno będą atakować, żeby zabrać żółtą koszulkę. Dawid ma 33 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem. Generalnie czterech zawodników w klasyfikacji generalnej mieści się w minucie, na tej rundzie jest to do odrobienia. Będzie bardzo ciężko, ale będziemy bardzo się starać. Oczywiście, chłopcy są już nastawieni na to, żeby pomagać Dawidowi, żeby dowiózł tę koszulkę lidera. Jeżeli obędzie się bez defektów, bez żadnych kraks, to myślę, że powinien sobie poradzić.

Koszulka lidera utrzymana po walce z wieloma ekipami

I 17-latek z LKS POM sobie poradził. “Co tu się działo! Koszulka lidera Dawida Lewandowskiego utrzymana po walce z wieloma klubami i reprezentacjami, które chciały odebrać nam prowadzenie! Bartek Wentland dziś przeszedł samego siebie, pracując z przodu peletonu! Drużyna robiła wszystko, żeby odpierać ataki innych ekip” – to kolejny wpis z profilu Lubuskiego Związku Kolarskiego.

A drużyna, o której mowa, to oczywiście reprezentacja naszego województwa, startująca pod szyldem “Lubuskie warte zachodu” i finansowo wspierana przez lubuski samorząd. Dodajmy, że Wentland na co dzień jest zawodnikiem LKS Trasa Zielona Góra.

Fotogaleria ze startu Dawida Lewandowskiego w wyścigu “Szlakami Jury”

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content