Lubuszanka przewodniczącą Młodej Lewicy

Zjazd walny Młodej Lewicy RP
W sobotę, 22 lipca 2023 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Młodej Lewicy RP, organizacji młodzieżowej związanej z Nową Lewicą. Członkowie Młodej Lewicy demokratycznie wybrali skład Zarządu Krajowego Stowarzyszenia. Wśród nich jest Anna Wardak – 17-letnia lubuszanka, która została wybrana na współprzewodniczącą organizacji. Lubuszanka jest też przewodniczącą Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego.

Anna Wardak to żaranka zaangażowana w politykę regionalną. Jest stałą, zarejestrowaną współpracowniczką Anity Kucharskiej-Dziedzic oraz przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. W październiku przemawiała, wraz m.in. z Robertem Biedroniem i Włodzimierzem Czarzastym, na międzynarodowej konwencji energetycznej europejskiej partii Socialists & Democrats.

To już druga kadencja Wardak jako współprzewodnicząca Zarządu Krajowego Młodej Lewicy RP. Młodzieżówką przewodniczy wraz z Łukaszem Michnikiem, 25-letnim olsztyńskim aktywistą i kandydatem do Sejmu w 2019 roku z ramienia Lewicy.

Młoda Lewica RP to jedna z wiodących organizacji młodzieżowych w kraju, licząca kilkaset członków w wieku 15-27 lat. W tym roku jako pierwsza młodzieżówka w historii Polski złożyła w Sejmie – rękami posłów Lewicy – projekt ustawy o zakazie darmowych stażów i praktyk. Priorytetem Wardak jest jak najlepsze przygotowanie kandydatów do Sejmu RP z Młodej Lewicy do kampanii parlamentarnej.

-Młoda Lewica idzie do wyborów parlamentarnych. Nikt nie załatwi za nas ważnych dla nas spraw, dlatego osoby działające w naszym stowarzyszeniu znajdą się na listach Lewicy w najbliższych wyborach. Cel? Poseł poniżej 30 roku życia w następnej kadencji Sejmu RP - komentuje Anna Wardak.

Materiał: Młoda Lewica

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content