Nadzieje naszej piłki nożnej. Może wychowają kolejnego Lewandowskiego?

Wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się z przedstawicielami pięciu lubuskich trzecioligowych klubów piłkarskich. Szkolą 1,5 tysiąca młodych piłkarzy

Z przedstawicielami klubów piłkarskich wicemarszałek Łukasz Porycki rozmawiał w środę, 30 sierpnia 2023 r., w Biurze Zamiejscowym urzędu marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. Uczestnicy spotkania omówili możliwości finansowego wsparcia klubów w zakresie szkolenia młodych zawodników oraz udziału drużyn w rozgrywkach na trzecioligowym szczeblu.

– Wierzę, że w tym oraz przyszłym roku, w sposób systemowy, pięciu lubuskich trzecioligowców (Carina Gubin, Odra Bytom Odrzański, Lechia Zielona Góra, Stilon Gorzów i Warta Gorzów) otrzyma wsparcie ze środków samorządu województwa. Mamy się czym chwalić. Aż pięć drużyn reprezentuje nasz region w rozgrywkach piłkarskiej trzeciej ligi. To należy docenić. Te zespoły szkolą również ponad 1600 młodych zawodników w różnych kategoriach. Pomoc naszego samorządu powinna być znacząca – powiedział po spotkaniu wicemarszałek.

Reprezentanci lubuskich trzecioligowców wspólnie podpisali i złożyli pismo do Zarządu Województwa Lubuskiego, w którym skierowali prośbę o finansowe wsparcie. Podkreślają, że ich drużyny promują region, a kluby odgrywają nie tylko rolę sportową, lecz także społeczną i edukacyjną poprzez szkolenie młodych piłkarzy w różnych kategoriach wiekowych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content