Zbliża się Świebodzińska Dziesiątka. Nowa trasa? Płasko, a potem z górki!

Dwaj uśmiechnięci mężczyźni w sportowych strojach
Damian Śliwczyński (z lewej) i Piotr Cal brali udział w Świebodzińskiej Dziesiątce 2022, są także na liście startowej tegorocznej edycji. Pan Piotr już nawet przetestował nową trasę
Świebodzińska Dziesiątka wystartuje w sobotę o 11.30. Tym razem jednak z innego końca miasta, bo z okolic basenu Świewoda. – Zawodnicy pobiegną nową trasą – zapowiada organizatorka Ewa Wójcik. Trasę przetestował już Piotr Cal.

Na liście startowej sobotniej (16 września) Świebodzińskiej Dziesiątki jest 165 biegaczy – 38 kobiet i 127 mężczyzn. Ale ta liczba jeszcze może się zmienić. – Zapisy będziemy przyjmowali także w dniu zawodów. Koszt taki sam, jak przy zgłoszeniu drogą elektroniczną – zachęca Ewa Wójcik, wiceprezes KS Herosi i od ośmiu lat organizatorka Świebodzińskiej Dziesiątki. – Jest nowa trasa, mamy bardzo bogaty pakiet startowy…

W ubiegłym roku uczestnicy ruszali z ul. Zachodniej, czyli wylotówki na Wilkowo. Tym razem start i meta będą w okolicy basenu Świewoda przy ul. Sulechowskiej. Organizatorzy musieli zmienić trasę z uwagi na trwające w mieście remonty.

– Uważam, że to dobry pomysł. Przed rokiem biegacze mieli do pokonania dwie pętle, teraz będzie jedno duże okrążenie, unikniemy dubli. Zawodnicy zwiedzą inną część miasta. Trasa przebiega także przez Dolinę Strugi i okolice ratusza, a więc najatrakcyjniejsze miejsca – opowiada Ewa Wójcik. Podkreśla, że do dyspozycji uczestników Świebodzińskiej Dziesiątki będą parkingi, również ten przy pomniku Chrystusa.

Tymczasem nową trasę przetestował już Piotr Cal. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się na profilu 5K Run Every Day na Facebooku. “Trasa relatywnie wymagająca, tj. z podbiegami i zbiegami. W przeważającej części asfalt, oprócz tego kostka brukowa i płyty betonowe. Początek trasy płasko, a potem z górki (pierwsze 1,8 km). Można się nieźle rozpędzić. Przy Straży Pożarnej pod górkę, ale walczcie!!!” – pisze pan Piotr.

I dodaje: “Przy okazji zrobiłem pomiar dystansu. Wyszło 10,04 km. Wynik pomiaru zbliżony do 10K i w granicach marginesu błędu”.

Fotogaleria ze Świebodzińskiej Dziesiątki 2022

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content