Leśne Sztafety w Zielonej Górze. 120 śmiałków na trasie (DUUUŻO ZDJĘĆ)

Grupka biegnących dzieci
Na trasę Leśnych Sztafet ruszyła kolejna grupa wiekowa
Ponad 120 uczniów głównie szkół podstawowych wzięło udział w Leśnych Sztafetach w Zielonej Górze. Każdy z młodych śmiałków miał do pokonania nieco ponad 600 m. – Chętnie powtórzymy tę imprezę w kolejnych latach – nie ukrywa organizator Tomasz Hucał.

Leśne Sztafety rywalizowały w czwartek (14 września) na trasie wyznaczonej za halą tenisowo-lekkoatletyczną w Zielonej Górze. Trzyosobowe zespoły miały do pokonania trzy 630-metrowe pętle, czyli w sumie niemal 1,9 km. Na podium najczęściej stawali przedstawiciele SP-5, SP-10, SP-11 i SP-21.

Młodzi biegacze mogli liczyć na doping nauczycieli i rodziców. Wśród nauczycieli byli znani niegdyś z lekkoatletycznych stadionów: tyczkarka Justyna Hudyma (czwarta na mistrzostwach świata juniorów), specjalista od 400 m Sławomir Landyszkowski (aktualnie szef bloku sprintów PZLA) czy średniodystansowiec Krzysztof Filipowski, który swoich sił próbował także w 10-boju. Wśród rodziców zaś można było dostrzec ultrakolarza Krzysztofa Fechnera, który w czerwcu wystartował w Race Across America, czyli w 12 dni przejechał 4800 km.

– Ponad 120 dzieciaków z sześciu zielonogórskich szkół wystartowało w Leśnych Sztafetach zorganizowanych przez KL Lumel Zielona Góra – podsumowuje Tomasz Hucał. – Zawody mogliśmy przeprowadzić dzięki wsparciu finansowemu z programu Sportowa Natura, stworzonego przez Lasy Państwowe. W zmaganiu sztafet brali udział zarówno młodzi lekkoatleci, jak i dzieciaki i młodzież uprawiające na co dzień inne sporty.

Fotogaleria z Leśnych Sztafet w Zielonej Górze

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content