Pucharowa środa 20 września. Do gry weszli III-ligowcy. Hit w Słubicach (WYNIKI)

Mężczyzna kopie piłkę
Warta Gorzów (III liga) wygrała na wyjeździe z Asem Pieski (klasa B), który w poprzedniej rundzie odprawił Ilankę Rzepin (IV liga)
Grupa północna rozegrała w środę mecze III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. W tej fazie do zmagań dołączyli III-ligowcy, czyli Warta Gorzów i Stilon Gorzów. Z kolei hitem był pojedynek w Słubicach.

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Warty i Stilonu awansowali do kolejnej rundy, choć ci drudzy prowadzenie objęli dopiero w 77 minucie. Arcyciekawie było za to w Słubicach, gdzie miejscowa Polonia po dogrywce pokonała Lubuszanina Drezdenko. Gospodarze przegrywali od 50 minuty i wyrównali dopiero w 90+4. A w 116 dołożyli bramkę z rzutu karnego i zameldowali się w kolejnej rundzie. Oba gole strzelił Oliwier Begier.

– Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie było tak, że była straszna napinka na ten mecz. Wyszliśmy, zrobiliśmy swoje, wygraliśmy, przeszliśmy dalej. Udało się strzelić dwie bramki. Cieszę się z tego, ponieważ środkowemu pomocnikowi nie zawsze się to udaje – powiedział bohater Polonii w rozmowie dostępnej na klubowym profilu na Facebooku.

• As Pieski – Warta Gorzów 1:6. Jakub Kuklewski – Jakub Duda 2, Adrian Bielawski, Piotr Majerczyk, Kamil Walków, Antoni Babiak.
  • Budowlani Murzynowo – Celuloza Kostrzyn 4:3. Dawid Dzięgielewski 2, Paweł Dudek, Richard Oliveira – Daniel Żytyński, Marcin Misun, Emil Tomkiewicz.
  • Meprozet Stare Kurowo – Stilon Gorzów 0:2. Łukasz Kopeć, Emil Drozdowicz.
  • Polonia Słubice – Lubuszanin Drezdenko 2:1 (po dogrywce). Oliwier Begier 2 – Łukasz Zagdański.
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Warta II Gorzów 0:2. Dominik Rozalik, Mateusz Sobański.
  • Czarni Browar Witnica – wolny los

Dodajmy, że grupa południowa, w której rywalizacja toczy się zupełnie innym rytmem, mecze III rundy rozegra dopiero w kwietniu.