W Zielonej Górze stanie książkomat. Pierwszy taki w województwie

Fot. Dariusz Nowak
Dobrą informację przekazała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze. Książnica wywalczyła dofinansowanie w głosowaniu fundacji Lotto i za 160 tys. zł zbuduje nowoczesny książkomat. Po raz pierwszy czytelnicy skorzystają z niego w przyszłym roku.

W tym roku fundacja Lotto zorganizowała kolejną edycję konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”. W każdym województwie do wygrania było 300 tys. zł na inwestycje w obiektach sportowych lub kulturalnych. Konkurs podzielono na dwa etapy, w pierwszym projekty oceniała jury. – W drugim liczyły się głosy graczy totalizatora sportowego. Uzyskaliśmy prawie 49 tys. głosów – wyjaśnia Kaja Kobierzycka z WiMBP.

W największym skrócie książkomat to samoobsługowe urządzenie pozwalające na odbiór zamówionych oraz zwrot przeczytanych książek. Jego działanie można przyrównać do działania paczkomatów. – Książkomat jest narzędziem do całodobowego kontaktu z czytelnikiem. Cieszę się, że udało się pozyskać pieniądze na ten projekt – mówi Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Zgodnie z zapowiedziami książkomat zostanie uruchomiony w przyszłym roku. Będzie kosztował 160 tys. zł.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content