Robert Surowiec o certyfikacji w gorzowskim szpitalu: – Za nami bardzo trudny proces, który cała załoga zdała na “piątkę” (WIDEO)

Pierwszy odcinek grudniowego odcinka magazynu Region Północ nagraliśmy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Gościem programu jest wiceprezes lecznicy oraz gorzowski radny, Robert Surowiec. Jak szpital przeszedł kilkudniowy proces certyfikacji? Posłuchajcie.

Mówimy i pokazujemy inwestycje w szpitalu, w programie o m.in. budowie parkingów i całego ciągu komunikacyjnego. Zaglądamy też na budowę stacji dializ, która jest na finiszu. Szpital przeszedł ostatnio bardzo trudny proces certyfikacji i zdał ten egzamin na piątkę. – Dziękuję całej załodze, bo to dzięki Wam udało nam się przejść te bardzo trudne i wymagające dni. Państwowa Komisja Akredytacyjna, która sprawdza szpitale prześwietliła dosłownie wszystko. Od realizacji procedur bezpieczeństwa, po realizację świadczeń medycznych. Jestem dumny z naszego zespołu, że udało nam się tak dobrze wypaść – mówi gość magazynu.

W programie nie zabraknie komentarza do inicjatywy tzw. Nowego Porozumienia Paradyskiego oraz do nadzwyczajnej sesji gorzowskiej Rady Miasta ws. podwyższenia przez miasto podatku od nieruchomości. Zapraszamy do obejrzenia programu.- Na spotkanie w Paradyżu mimo zaproszenia się nie wybrałem. Pytam dziś publicznie inicjatorów, w tym prezydenta Jacka Wójcickiego, gdzie byli, gdy trzeba było stanąć w obronie polskich kobiet, w obronie utrzymania autonomii samorządów. Dziś to jest działanie pod publikę. Proponuję zająć się wysokimi kosztami utrzymania w Gorzowie Wlkp., czy przestojami na Kosynierów Gdyńskich. Rozmawiajmy, a nie atakujmy w świetle kamer – mówi radny.

W kwestii podniesienia podatku i prezydenckiej propozycji, by wynosiła ona 10 % – Wciąż mamy opory, by jako klub zagłosować za. Wystarczy już “dojenia” mieszkańców. Skoro jesteśmy tak bogatym miastem, krainą mlekiem i miodem płynącą, jak to wyglądało w kampanii z kartonowymi czekami od PiS, to dlaczego mieszkańcy muszą płacić za napędzaną przez poprzedni rząd inflację? – pyta Robert Surowiec.

Zachęcamy także do obejrzenia, jak teraz wyglądają Szkoła Podstawowa nr 5 w Gorzowie Wlkp. i Zespół Szkół nr 14. Ten widok przejdzie do historii, bo miasto dotrzymało słowa danemu radnym i dojdzie do termomodernizacji placówek.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content