Radny Piotr Wilczewski kandydatem PO na prezydenta Gorzowa Wlkp. Oto “drużyna Wilka” (WIDEO, ZDJĘCIA)

Platforma Obywatelska zaprezentowała kandydata, który powalczy z Jackiem Wójcickim o fotel włodarza Gorzowa Wlkp. Jest nim gorzowianin, obecny radny PO, 39-letni Piotr Wilczewski. Jak sam o sobie mówi, jest dowodem na to, że po studiach można wrócić do Gorzowa, założyć tu rodzinę i spokojnie żyć. Chce m.in. poprawić sytuację rodzin z dziećmi i zachęcić młodych do pozostania w mieście.

-Jestem Piotr Wilczewski, ale przyjaciele mówią mi Wilku – i to nie tylko dlatego, że czasami mam tyle energii, co stado dzikich wilków! – tak spotkanie z dziennikarzami rozpoczął kandydat PO na prezydenta Gorzowa Wlkp.

“Drużynę Wilka” – jak ją nazwał sam kandydat podczas konferencji prasowej, zaprezentowano 12 lutego w Gorzowie Wlkp. w biurze poselskim Posłanki Krystyny Sibińskiej. Piotra Wilczewskiego wspiera szef lubuskich struktur PO, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Waldemar Sługocki, parlamentarzyści tej partii, marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński oraz wszyscy kandydaci do gorzowskiej Rady Miasta z Platformy Obywatelskiej.

Piotr Wilczewski był radnym w mijającej już kadencji gorzowskiej rady: – Doprowadziłem do realizacji program invitro, oświetlenia parku Kopernika. Jestem twórcą wakacyjnego grania w Gorzowie oraz szeregu inwestycji na gorzowskich osiedlach – wylicza.

Kandydat na prezydenta Gorzowa Wlkp. przedstawił swój program wyborczy, który zawarł w trzech podpunktach. Piotr Wilczewski chce doprowadzić do powiększenia miasta – uważa, że zasługuje ono, aby być nie tylko na mapie Polski, ale i na mapie Europy. – Wspierajmy naszych mieszkańców również tych którzy żyją w tak zwanym obwarzanku. Wprowadźmy kartę miejską ze zniżkami i loterię podatkową – podkreśla kandydat. Proponuje też wsparcie rodzin z dziećmi. Bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów szkół to kolejny krok. – Dzieciaki powinny jeździć do szkoły bezpiecznie i za darmo. Wprowadźmy wieloletni plan remontu w szkołach i przedszkolach i utwórzmy wydział medyczny – podkreślił. Wilczewski przedstawił też pomysł nowej kampanii skierowanej do młodych “Gorzów nie wyjeżdżajcie… stąd” – Zadbajmy o spędzanie czasu wolnego. W końcu rozwiążemy problem zbyt małej ilości obiektów. Co roku nowy obiekt sportowy, czy to hala czy boisko. Zadbajmy o rozwój kultury i integracji międzyludzkiej na osiedlach, a nie tylko w centrum. Gorzów to europejskie miasto, które zasługuje na zdrowy i ekologiczny transport w tym ścieżki rowerowe, park miejski przy ul Słowiańskiej i miejsca spotkań – mówi kandydat PO na prezydenta Gorzowa Wlkp.

W mediach społecznościowych został opublikowany formularz kontaktowy, gdzie kandydat zachęca do dołączenia do “drużyny Wilka”. Program wyborczy kandydata będzie dostępny niebawem.

Piotr Wilczewski ma wsparcie lubuskiej Platformy Obywatelskiej, co wybrzmiało podczas konferencji prasowej. – Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska dobrze przygotowała się do tych wyborów, mamy bardzo silną listę do sejmiku, powiatów, rad miast i gmin. To sprawdzeni i skuteczni kandydaci. Mamy bardzo dobrego kandydata na prezydenta Gorzowa Wlkp. Młody, ambitny, bardzo pracowity człowiek, młody radny, ojciec, sportowiec. Ma wszystko to, co pozwala mu walczyć dla Gorzowa, ma za sobą mocną i dobrą drużynę. Liczę, na skuteczność wszystkich osób, które znalazły się na listach do gorzowskiej Rady Miasta. W drużynie siła – podkreśliła posłanka Platformy Obywatelskiej Krystyna Sibińska, która przedstawiła też pierwsze miejsca na listach do Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Wśród nich m.in. Robert Surowiec, Jerzy Ostrouch, Izabela Piotrowicz, Halina Kunicka czy Jerzy Sobolewski.

Szef lubuskich struktur PO, wiceminister Rozwoju i Technologii Waldemar Sługocki podkreślił, że w tej kampanii chodzi o rozwój miasta – Gorzów i jego mieszkańcy mają pełne prawo do tego, by spełniać swoje marzenia i ambicje. Jestem przekonany, że nasz kandydat jest odpowiednią osobą do takiego działania. Jest zdeterminowany, ma pasje, ambicje i szerokie horyzonty, zna lokalne problemy i mieszkańców. Nie boi się rozmów i wie, jak rozwiązywać problemy. To człowiek dialogu i kompromisu. Piotr jest osobą, która dała się poznać mieszkańcom z wielu spektakularnych i ważnych działań. Niektóre z nich są pionierskimi, to on przecierał szlaki w wielu kwestiach.

Senator Władysław Komarnicki zwrócił uwagę na wykształcenie kandydata na prezydenta i jego osiągnięcia w samorządzie: – Większość jego kolegów kończących Uniwersytet Viadrina idzie w świat. On wrócił, został w Gorzowie. Pokazał innym, że można skończyć prestiżową uczelnię i realizować się w naszym mieście.

– My dzisiaj mamy szansę popchnąć Gorzów do przodu tą energią Piotra Wilczewskiego, ale też tą energią ludzi z naszej drużyny. Po raz pierwszy miasto może odetchnąć pełną piersią. Piotr był pierwszą kadencję radny, a dał się poznać jako osoba o niesamowitej energii. To jego zaangażowanie pozwoliło m.in. na to, by wprowadzić w mieście program dofinansowania do procedury in-vitro, by oświetlić Park Kopernika. To Piotr mobilizuje ludzi w mieście do wspólnego biegania, do pozytywnego wysiłku. Oni też tworzą stowarzyszenie i pomagają innym – podkreślił radny Robert Surowiec, kandydat do Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z Platformy Obywatelskiej.

Marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński zaznaczył, że liczy na współpracę w realizacji wielu projektów ważnych dla gorzowian. – Prezentujemy dziś osobę niezwykle aktywną i ambitną. Oczywiście doświadczenie jest niezwykle cenne i ważne, ale zdaję sobie sprawę, jak potrzebne, ożywcze i pchające postęp do przodu jest wprowadzenie do samorządów młodszych ludzi. Trzeba powoli robić miejsce dla młodszych, pełnych pasji i zaangażowania, a jednocześnie sprawdzonych. Przydałoby się mieć takiego partnera w realizacji wspólnych projektów na rzecz rozwoju samorządu województwa, jak i miasta.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono również pokrótce kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa lubuskiego z północy. Wśród nich znane nazwiska, Marszałek Marcin Jabłoński – będzie ubiegał się o mandat radnego Województwa Lubuskiego (będzie „jedynką” na liście) w okręgu nr 2, który obejmuje powiaty: słubicki, sulęciński, międzyrzecki i świebodziński , do sejmiku kandydują także: Anna Synowiec, Jerzy Wierchowicz, czy Mirosław Marcinkiewicz, a także Hubert Harasimowicz.

Piotr Wilczewski ma 39 lat. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące na ul. Przemysłowej w Gorzowie. Studiował na Europejskim Uniwersytecie Viadrina, a tytuł magistra zdobył na Master of European Studies na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako manager w firmie zajmującej się odnawialnymi źródłami energii. Mam żonę Olgę i dwie córki Jagnę i Mariannę. Jest ultra maratończykiem, triathlonistą.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content