Marcin Jabłoński: To była kadencja wypełniona ciężką pracą (WIDEO)

Marszałek Marcin Jabłoński był gościem programu Region Północ w Telewizji Gorzów.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka magazynu Region Północ. W programie podsumowanie mijającej, wyjątkowo długiej kadencji sejmiku województwa lubuskiego. Największe sukcesy, zrealizowane zadania i lista kolejnych, do realizacji w kolejnej kadencji. Gościem programu jest marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. W programie garść felietonów z wydarzeń dotyczących działań samorządu województwa lubuskiego na północy regionu.

Była to wyjątkowo długa i z pewnością przełomowa kadencja samorządowa w Polsce. – Z radością odnotowuję wielką zmianę, jaka nastąpiła w październiku ubiegłego roku. Wcześniej mieliśmy całą masę napięć na styku rząd – samorząd. Poprzedni rząd obierał nam władzę i kompetencje i sam chciał decydować o tym, co ważne dla regionu, próbując torpedować wiele naszych przedsięwzięć z powodów politycznych. Jednym z takich przykładów jest choćby gorzowska kardiochirurgia – podkreślił w magazynie Region Północ Marcin Jabłoński. Marszałek województwa lubuskiego podsumowuje kadencję lubuskiego sejmiku. – Była to kadencja wypełniona ciężką pracą, udało nam się zrealizować wiele spektakularnych i wielkich projektów. To oczekiwany od dziesięcioleci most w Milsku, Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, Park Technologii Kosmicznych, w Gorzowie Wlkp. kończymy realizację bardzo ważnego projektu za kilkadziesiąt milionów złotych Centrum Kompetencji Cyfrowych i Usług Wspólnych. Ta instytucja będzie pomagać nam w informatyzacji placówek publicznych w przechodzeniu na cyfrowy tryb pracy. Jest to także czas podsumowań. Jesteśmy w Unii Europejskiej od 20 lat. 1 maja będziemy świętować ten piękny jubileusz. Dysponujemy już pieniędzmi w ramach nowej perspektywy finansowej. Marzyliśmy przez ostatnie lata o Krajowym Planie Odbudowy, dzięki działaniom premiera Donalda Tuska te marzenia mają szanse się ziścić – podkreśla marszałek województwa lubuskiego.

W programie relacja z podpisania aneksu dotyczącego dokończenia obwodnicy Trzciela. Pokażemy także gorzowską AJP, która otrzymała 800 tys. złotych na kierunek pielęgniarstwo. Łącznie na jego wsparcie z budżetu samorządu trafiło już ponad 4 mln zł. Na koniec zapraszamy na prawdziwe modowe show, czyli pokaz mody New Pop Art gorzowskiej projektantki Natalii Ślizowskiej. Wydarzenie wsparł Urząd Marszałkowski, a w rolę modelek i modeli wcieliły się seniorki i seniorzy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content