Dogrywka w Zielonej Górze. Carina za burtą

Sześciu mężczyzn na boisku
Kapitan Lechii Radosław Sylwestrzak kontra Przemysław Haraszkiewicz z Cariny Fot. Krzycha Fotki
Znamy już siedmiu ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. To Lechia Zielona Góra, Stilon Gorzów, dwa zespoły Warty Gorzów, Polonia Słubice, Stal Jasień i Syrena Zbąszynek. Z rywalizacji odpadły wszystkie drużyny z klasy okręgowej.

Zgodnie z przewidywaniami w środę (3 kwietnia) najciekawiej było w Zielonej Górze, gdzie Lechia podejmowała broniącą trofeum Carinę Gubin. Goście prowadzili 1:0 i 2:1. Gospodarze wyrównali w 90+8 minucie, a w 119 z rzutu karnego zdobyli bramkę decydującą o awansie.

Po siedem goli padło w Słubicach (sześć dla miejscowej Polonii) i w Szczańcu (pięć dla Warty II Gorzów). W tym drugim spotkaniu do przerwy mieliśmy jednak remis. Podobnie było w Murzynowie i Kargowej, gdzie także grały ekipy z klasy okręgowej. Ale koniec końców wszystkie odpadły.

Fotogaleria z meczu Lechia Zielona Góra – Carina Gubin

• Budowlani Murzynowo – Warta Gorzów 1:4 (1:1). Bramki: Felipe TorresKacper Lewandowski 2, Karol Gardzielewicz, Kacper Pociecha
  • Cargovia Kargowa – Syrena Zbąszynek 1:3 (1:1). Bramki: Gracjan LustigPaweł Dulat, Mikołaj Maciejewski, Wiktor Kuberski
  • Lechia Zielona Góra – Carina Gubin 3:2 (po dogrywce, 0:1, 2:2). Bramki: Mateusz Surożyński 2, Rafał FigielMateusz Szela, Kacper Staszkowian
  • Czarni Browar Witnica – Stal Jasień 0:4 (0:2). Bramki: Kornel Wieczorek, Dawid Kaczor, Jussuf Mwinyi, Patryk Jasiak
  • Polonia Słubice – Odra Nietków 6:1 (2:1). Bramki: Rafał Gronostaj 2, Joao Victor Zanatta, Daniel Stadie, Jakub Świder, Przemysław BegierIgor Szymczak
  • Pogoń Świebodzin – Stilon Gorzów 0:4 (0:3). Bramki: Filip Wiśniewski, Mateusz Kaczor, Łukasz Kopeć, Damian Grudnik
  • Victoria Szczaniec – Warta II Gorzów 2:5 (2:2). Bramki: Jakub Szeremeta, Caio Goncalves PiresMaksymilian Hrabski 2, Tymur Chepovoi 2, Dawid Ufir
  • Lechia II Zielona Góra – Dąb Sława – Przybyszów 3:0. Bramki: Bryan Wrzeszcz, Hubert Lenartowicz, Michał Pilarczyk

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się 11 kwietnia o godz. 12.30.