Surrealistyczna podróż z Pink Floyd. “MY i ONI” na deskach u Osterwy (ZDJĘCIA)

Zdjęcie z próby medialnej spektaklu "My i oni"
W ramach współpracy Teatru Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze, na Scenie Kameralnej szykuje się niezwykłe wydarzenie teatralne, które przeniesie widzów w hipnotyzujący świat muzyki i emocji. Spektakl pod tytułem “My i oni”, inspirowany kultowym albumem zespołu Pink Floyd – “The Dark Side of the Moon”, obiecuje poruszyć serca i umysły swoją surrealistyczną historią.

Głównym tematem przedstawienia jest opowieść o dwóch ludziach, których miłość przechodzi transformację w zawiłej rzeczywistości współczesnego świata. Historia zakochanych, których życie wydaje się idealne, aż do momentu, gdy kariera i ambicje pchają ich w odmienne kierunki. To narracja o poświęceniu, materializmie, ale także o sile ludzkiej transformacji. Spektakl nie tylko dotyka duszy swoimi treściami, ale także melodyjnie, wykorzystując magię muzyki Pink Floyd, która stanowi integralną część widowiska.

To nie tylko spektakl, to podróż przez emocje, dźwięki i przestrzenie, gdzie w tle brzmią akordy legendarnych utworów.

Reżyserem i autorem scenariusza tego niezwykłego widowiska jest Mikołaj Kwiatkowski, który postanowił sięgnąć po klasyczny album Pink Floyd, by stworzyć opowieść, która poruszy każdego widza – Muzyka stała się inspiracją do napisania całej historii i też przy okazji została tutaj wykorzystana jako część ilustracyjna, do tego co się dzieje na scenie. Zostały wykorzystane prawie wszystkie utwory z albumu Pink Floyd „The dark side of the moon”, muzyka jest grana na żywo, mamy czterech muzyków, także jest fajnie, mam nadzieję, że widz poleci z nami w kosmos, trochę się oddali od swojego życia i wchłonie się w naszą historie – mówił Mikołaj Kwiatkowski, autor i reżyser spektaklu.

Kierownictwo muzyczne powierzone zostało Mateuszowi Kwiatkowskiemu, który wraz z zespołem muzycznym, w skład którego wchodzą Michał Huryn, Karol Wiśniewski oraz Przemysław Kojtych, tworzy niezapomnianą oprawę dźwiękową. Ruch sceniczny to dzieło Bartosza Bandury, a scenografią i kostiumami zajęła się Joanna Sapkowska, razem stworzyli niepowtarzalny klimat spektaklu.

W rolach głównych występują Mikołaj Kwiatkowski i Magdalena Kasperowicz, którzy poprzez swoje interpretacje przeniosą widzów w świat namiętności, poświęceń i zmagań z własnymi ambicjami.

– Jesteśmy prostymi, zwykłymi ludźmi, którzy codziennie wstają, idą do pracy, wracają do domu, do tego swojego ciepłego miejsca, w którym razem spędzają czas. Myślę też, że nie bez powodu Mikołaj, nie nadał nam żadnych imion, jest Ona i On, żeby każdy człowiek mógł się z nami identyfikować. Jeśli chodzi o naszą relacje, na początku jest fajnie, widać, że się kochamy, zależy nam na sobie, nieważne gdzie mieszkamy, jak nam idzie w pracy, bo skupiamy się na naszej relacji , ale niestety później wszystko zaczyna się sypać, kariera, pieniądze biorą górę, zapominamy o byciu razem, no i chyba to jest bardzo aktualny problem, który panuje między ludźmi i wydaje mi się, że my tutaj przedstawiamy relacje – partner i partnerka, ale można to odnieś do naprawdę różnych relacji międzyludzkich – mówiła aktorka Magdalena Kasperowicz.

To wyjątkowe widowisko zostało współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach projektu “Lubuskie na rzecz rodzin”.

Dzięki wsparciu Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Działania 6.14 Aktywizacja społeczna, mieszkalnictwo i wsparcie rodziny, spektakl ten może dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Lubuskie na rzecz rodzin to projekt strategiczny Samorządu Województwa Lubuskiego, realizujemy go jako Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i w partnerstwie na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. To jest projekt, który jest tak naprawdę odpowiedzią na diagnozę potrzeb wszelakich grup wiekowych, dzieci, młodzieży, osób dorosłych i on odpowiada za taką strefę rozwoju emocjonalnego i braków w rozwoju tej strefy – mówiła Weronika Górnicka, kierowniczka wydziału ds. realizacji projektów strukturalnych.

Nie przegapcie okazji, by zanurzyć się w surrealistycznym świecie “My i oni”, gdzie muzyka Pink Floyd i intensywne emocje łączą się w niezwykłą opowieść o miłości, poświęceniu i dążeniu do szczęścia.

Spektakl zostanie zagrany na Scenie Kameralnej 7 razy:

– dla zorganizowanych grup szkolnych z lubuskich szkół: 11.04. godz. 11.00, 19.04. godz. 10.00 i 12.00 oraz 13.06. godz. 12.30;

– spektakle popołudniowe dla mieszkańców województwa lubuskiego: 14.04. godz. 18.00,  20.04. godz. 16.00 oraz 16.06. godz. 18.00.

Bezpłatne wejściówki na spektakl 20 kwietnia są już dostępne w Biurze Obsługi Widzów. Warunkiem odbioru takiej wejściówki jest podanie imienia i nazwiska osoby, która z niej skorzysta (jedna osoba może maksymalnie odebrać 2 wejściówki).

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content