Największe centrum handlowe w regionie rośnie w oczach (WIDEO)

Tak prezentuje się Silwana z góry. Fot. Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.
Największy park handlowy w Lubuskim – Silwana na gorzowskim Górczynie rośnie w oczach. Obecnie obiekt jest gotowy w stanie zamkniętym, są wykonane zewnętrzne elewacje. Rozpoczęły się prace wewnątrz. Odbyły się pierwsze przekazania lokalów najemcom. Oprócz sklepów będzie tam sporo zieleni, w tym specjalne miejsce z placem zabaw dla dzieci.

Powstający w Gorzowie Wielkopolskim Park Handlowy Silwana nabiera kształtów! To największy tego typu obiekt w województwie lubuskim. Budowlańcy zamknęli bardzo ważny etap – stan surowy, co symbolizuje zawieszona wiecha. Bardzo ważny, ponieważ oznacza m.in., że część marek przejmuje wynajęte powierzchnie, aby aranżować je według własnych kryteriów i potrzeb.

Brygady pracują pełną parą, co zwiastuje pomyślne dotarcie do mety w zaplanowanym terminie, czyli najpóźniej do połowy września, choć inwestorzy obiecują, że zrobią wszystko, aby Silwanę otworzyć jeszcze wcześniej.

Silwana będzie największym tego typu kompleksem handlowym w Lubuskiem – łącznie ma liczyć 25 tys. mkw. GLA. Przewiduje się, że obsłuży 160 tysięcy mieszkańców.

Obydwa budynki, w których usytuowanych będzie 40 sklepów marek z całego świata mają ściany (od wewnętrznego dziedzińca niemal w całości przeszklone), konstrukcja jest zadaszona, wewnątrz wykonano już także wszelkie założone w projekcie pomieszczenia, powstały ściany wewnętrzne. Pierwsze w kolejce marki: Jula, Halfprice, Decathlon i Biedronka dokonują odbiorów technicznych swoich lokali – będą je aranżować już na tym etapie do swoich potrzeb. Stoi także pylon – charakterystyczna konstrukcja obecna przy niemal każdym większym obiekcie handlowym na świecie.

Przemysław Hrycan – dyrektor kontraktu: – Obecnie obiekt jest gotowy w stanie zamkniętym, są wykonane zewnętrzne elewacje. Rozpoczęły się prace wykończeniowe wewnątrz. Wczoraj odbyły się pierwsze przekazania lokalów najemcom. Wygląda na to, że dowieziemy projekt zgodnie z terminem i do połowy września przekażemy obiekt w użytkowanie.

-Będzie sporo zieleni, będzie specjalne miejsce dla rodzin z placem zabaw dla dzieci. Będzie można pójść na zakupy i z dzieckiem poprzebywać na świeżym powietrzu. Są w planach stoły szachowe, być może małe boisko i sporo zieleni. Obiekt ma dostać jeden z najwyższych certyfikatów ekologicznych „Dream Exelent” to znaczy, że ta inwestycja jest pod stałym nadzorem ekologów – mówi nam pracownik marketingu.

Silwana w pigułce

⦁ Silwana, czyli największy w Lubuskiem park handlowy powstaje w północno-wschodniej części miasta, na działce o powierzchni 8 ha, przy jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum, co zapewni łatwy dojazd zarówno mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego jak i okolicznych miast. Stoi obok terenów dawnych, legendarnych Gorzowskich Zakładów Przemysłu Jedwabniczego, z których wzięła nazwę.

⦁ Silwana to 40 sklepów różnych marek, 25 tys. mkw. GLA. Silwana przeznaczona jest do obsługi 160 tysięcy mieszkańców.

⦁ W Silwanie będzie ponad 800 miejsc parkingowych.

⦁ Celem inwestorów Silwany jest stworzenie dla mieszkańców Gorzowa i okolic miejsca, którego brakuje na handlowym planie miasta – dużego parku handlowego z łatwym dojazdem, z wystarczającą liczbą miejsc parkingowych i przekrojową ofertą handlową pozwalającą na kompleksowe i wygodne zakupy.

⦁ Oprócz wspomnianych marek swoje salony otworzą tu Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Decathlon, Martes Sport, 4F, drogerie dm, Jysk, Smyk, Tedi, Maxi Zoo czy Jula, która uruchomi w Silwanie pierwszy i jedyny w mieście i regionie market o pow. 2300 mkw. Codziennie świeży asortyment spożywczy w Silwanie zapewni Biedronka, która otworzy sklep o powierzchni 1300 mkw.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content