Radny Gierczak: W sejmiku szczególnie leży mi na sercu temat zdrowia (WIDEO)

Serial z wyborem członków zarządu województwa lubuskiego i tak nie trwał długo – mówi gość programu Region Północ. Zdaniem Tomasza Gierczaka sytuacja w naszym regionie z wyborem władz i tak była przeprowadzona w sposób dość sprawny, patrząc, co działo się w innych województwach. Z nowym radnym, który już kiedyś pełnił funkcję członka zarządu, rozmawiamy o celach w nowej kadencji sejmiku. Jak ocenia skład reprezentacji z północy i jakimi sprawami zajmie się radny w sejmiku? Więcej o tym w programie Region Północ.

W magazynie przeniesiemy się do sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, gdzie odbywała się ostatnia sesja sejmiku, sprawdzimy też, jak radni z gorzowskiej Rady Miasta mają zamiar uwolnić uśpioną energię mieszkańców i dowiemy się, co dalej z kardiochirurgią w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., która działa bez kontraktu z NFZ.

Radny Tomasz Gierczak wyłonienie zarządu województwa lubuskiego ocenia jako sprawne – Sesja na Dolnym Śląsku to był prawdziwy dreszczowiec, gdzie sesja trwała do nocy, a marszałkiem został członek PSL przy dwójce radnych z tego ugrupowania – przypomina radny Gierczak i dodaje – mimo konieczności przerwania sesji z uwagi na rozmowy koalicyjne, ten serial z wyborem zarządu nie trwał u nas długo i nie był tak politycznie spektakularny i dobrze. Teraz możemy przystąpić do pracy. Historyczny wynik Koalicji Obywatelskiej i cztery mandaty dla radnych KO z północy to dobrze wróży dla rozwoju regionu, wiemy, jakie mamy priorytety – mówi radny.

Czym zajmie się w sejmiku? – Od lat zasiadam w różnych organach jednostek służby zdrowia. Cztery lata byłem szefem rady oddziału NFZ. Mamy szpital wojewódzki, rozwija się dynamicznie i ma swoje potrzeby. mamy do czynienia z pandemią, następują zmiany demograficzne. W perspektywie punkt ciężkości działalności służby zdrowia będzie się przenosił z pediatrii na geriatrię. Zarząd jako organ prowadzący placówki służby zdrowia w regionie kreuje politykę zdrowotną, a my mamy narzędzia, by te kierunki wskazywać – mówi radny Gierczak.

Więcej w programie:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content