W Paryżu nie tylko sport, ale też lubuski biznes

Obecność województwa lubuskiego na igrzyskach olimpijskich w Paryżu to przedsięwzięcie o dużej skali. Obejmuje m.in. promocję regionalnych produktów oraz misję gospodarczą. Fot. lubuskie.pl

Takiej szansy nie wolno zmarnować. Województwo Lubuskie wykorzystuje czas igrzysk olimpijskich we Francji i oprócz walorów przyrodniczych i turystycznych, bez kompleksów, jedzie promować w Paryżu lokalny biznes. Między innymi w tym celu nawiązało współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim.

– Do Paryża pojedzie blisko 40 lubuskich przedsiębiorców i równolegle do imprez związanych z igrzyskami będzie podejmować różnego rodzaju aktywności zmierzające do tego, by nawiązać kooperację biznesową. Liczymy, że doprowadzi to później do współpracy, która będzie bardzo korzystna dla lubuskich przedsiębiorców – informuje marszałek województwa Marcin Jabłoński.

Wśród uczestników misji obecni będą m. in. przedstawiciele branży IT. – Interesują nas trzy rzeczy: rozwiązania dla rynku towarowego w Paryżu. Stworzyliśmy takie rozwiązanie, na którym pracuje zielonogórski rynek towarowy, jak również inne rynki w Polsce. Jedziemy, by uzyskać know how, ewentualnie „zarazić” Francję naszym rozwiązaniem. Po drugie, interesują nas warsztaty z dyplomacji ekonomicznej i etykiety. Ponadto zależy nam na spotkaniach z polskimi biznesmenami działającymi na terenie Francji – wylicza Piotr Gawara, prezes zarządu firmy GAMP.

Uczestnicy misji liczą na wymierne korzyści, jakie niesie za sobą taki wyjazd. – Branża inżynierii sanitarnej jest trudna i wymagająca. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań, które zwiększą naszą pozycję na rynku. Chcemy nawiązać relacje biznesowe z przedsiębiorcami, z którymi już prowadzimy rozmowy – dodaje Maciej Kaczmarski, prezes zarządu firmy Iglotechnik.

Wywodzący się z biznesu Władysław Komarnicki, senator Rzeczpospolitej Polskiej wspomina dawne warunki, w jakich zaczynali działać polscy przedsiębiorcy. – Nie mieliśmy takiego szczęścia czy takich możliwości jak dziś. Chcąc się niegdyś przebić ze swoją firmą, pojechałem na swój koszt na targi hanowerskie. Tam udało mi się podpisać pierwszy kontrakt, który realizowałem w państwie niemieckim – opowiada.

W misji gospodarczej do Paryża weźmie udział łącznie 38 podmiotów z województwa lubuskiego. Oprócz spotkań biznesowych i udziału w debatach, przedsiębiorcy maja w planach wizytę w Troyes – historycznej stolicy w Szampanii (miasto partnerskie Zielonej Góry).

Dodajmy, wydarzenie gospodarcze – Paryż 2024, odbędzie się w dniach 29 lipca – 2 sierpnia br. Finansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content