Horowska gwiazdą mistrzostw. Dziewięć medali dla Gorzowa!

Uśmiechnięci kobieta i mężczyzna
Nikola Horowska z trenerem Tomaszem Saską Fot. Tomasz Saska/Facebook
Występ Nikoli Horowskiej był ozdobą młodzieżowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Reprezentantka ALKS AJP Gorzów wywalczyła trzy medale – dwa złote i srebrny.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U-23 zostały rozegrane w weekend (1-2 lipca) we Włocławku. Pierwszego dnia zawodów Nikola Horowska biegała na 100 metrów. Wygrała eliminacje, uzyskując czas 11,45, natomiast w finale była druga, wynikiem 11,38 poprawiając rekord życiowy.

“Dzisiaj srebro z nową życiówką, a jutro mój najważniejszy dzień, bo startuję w swoich ulubionych konkurencjach” – napisała na Facebooku.

Nikola Horowska, czyli dwa złote medale jednego dnia

Ten najważniejszy dzień rozpoczęła od złotego medalu w skoku w dal. W pierwszej próbie uzyskała 6,42, w drugiej 6,49, trzecią “spaliła”, a w czwartej 6,68. Z pozostałych zrezygnowała. Każdy z tych rezultatów dałby Nikoli zwycięstwo, ale też wszystkie padły przy zbyt sprzyjającym wietrze (ponad 2 m/s), więc rekord życiowy nie może być oficjalnie uznany.

“Ze względu, że było jeszcze biegane 200 m zrezygnowaliśmy ze skakania po 4 skokach” – wyjaśnił trener Tomasz Saska w mediach społecznościowych.

A na 200 metrów Nikola dołożyła drugi tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski, finiszując z czasem 23,19.

ALKS AJP Gorzów trzeci w klubowej klasyfikacji medalowej

Lekkoatleci lubuskich klubów, a konkretniej gorzowskich, we Włocławku wywalczyli jeszcze sześć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Aleksandra Wołczak w biegu na 400 m ppł. – 59,94. W tej samej konkurencji po srebro sięgnęła Paulina Kosikowska (obie AZS AWF Gorzów) – 60,34. Z kolei Łukasz Żok (ALKS AJP) zgarnął tytuły młodzieżowego wicemistrza Polski w biegach na 100 m – 10,41 i na 200 m – 20,79. Drugie miejsce zajęła też sztafeta 4×400 m w składzie: Kornelia Lesiewicz, Marika Majewska, Wiktoria Dams, Kosikowska (wszystkie AZS AWF) – 3.51,31. A brąz dorzucił Jędrzej Radzewicz (ALKS AJP) w biegu na 110 m ppł. – 14,55.

W klasyfikacji medalowej ALKS AJP Gorzów wywalczył trzecią lokatę: 2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy.

Ponadto reprezentanci lubuskich klubów kilkukrotnie zajmowali miejsca “finałowe” (od czwartego do ósmego):