W Lubiszynie zrobią zabytkowe porsche i ferrari

Cały świat zjeżdża do Lubiszyna i to dosłownie! W tej niewielkiej lubuskiej miejscowości siedzibę ma firma Doctor Classic, która odnawia zabytkowe samochody. Tu nikogo nie dziwią unikatowe auta Porsche na parkingu, które opuszczają warsztat, jakby dopiero co zjechały z fabrycznej taśmy.

Czy jest się, czym chwalić? Zdecydowanie tak, bo tego typu firm w Europie nie ma za wiele. Tym bardziej, że nasza podgorzowska perła motoryzacji stare auta remontuje w innowacyjnym stylu. Sporo w tym zasługa pieniędzy z UE. Dzięki ich pomocy Doctor Classic. za prawie 5,2 mln zł tworzy nowatorską technologię refabrykcji historycznych pojazdów. Chodzi o m.in. nowe metody lakierowania i oczyszczania laserowego pojazdów.

Żadnych kompleksów

W ten sposób warsztat w Lubiszynie śmiało może konkurować z firmami z np. Niemiec lub USA.

– Jesteśmy firmą rodzinną. Rozpoczynaliśmy w garażu 5×8 metra. Każdego roku coś nowego budujemy, coś nowego wprowadzamy i modernizujemy. Dzięki systematycznemu rozwojowi jesteśmy w stanie przenieść naszą firmę do najnowszych technologii, do najlepszych zakładów, które funkcjonują na całym świecie – tłumaczy Dariusz Nawrocki, prezes Doctor Classic.

– W tej pracy potrzebna jest miłość do motoryzacji, żeby nic nie popsuć. Remontujemy w końcu auta niepowtarzalne, wykonane według innych technologii. Chcemy, aby wyglądały jak oryginały, ale były zarazem trwalsze – przekonuje Jacek Grzelak, kierownik blacharni.

Potrzebna jest prawdziwa pasja                

Obecna modernizacja warsztatu ma zakończyć się w 2022 r. W ramach projektu powstanie magazyn do aut oraz budynek, w którym realizowane będą innowacyjne procesy blacharskie i lakiernicze. Firma zakupi również niezbędne urządzenia oraz maszyny.

– Mamy do czynienia z renowacją zabytkowych pojazdów, których właściciele pochodzą z całego świata. Widać, że da się robić takie specjalistyczne rzeczy w województwie lubuskim. To świetna promocja naszego regionu – cieszy się członek zarządu województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Doctor Classic powstał kilkanaście lat temu. Obecnie kompleks warsztatowy firmy liczy sobie kilka tysięcy metrów kwadratowych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content