O możliwościach rozwoju szpitala w Torzymiu

Torzymski szpital przeżywa drugą młodość. Fot. lubuskie.pl
Utworzenie centrum geriatrii oraz opieka nad pacjentami covidowymi – to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z władzami Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu.

Szpital w Torzymiu, wychodząc naprzeciw potrzebom starzejącego się społeczeństwa, buduje centrum geriatrii. Trwa kolejny etap prac nad dostosowaniem jednego z budynków lecznicy do potrzeb centrum. Inwestycję dofinansowuje samorząd województwa lubuskiego. Kolejne środki na ten cel w wysokości 2 mln zł zapisano także w budżecie na rok 2022.

Prawie gotowi

Podczas spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak, prezes Katarzyna Lebiotkowska oraz dyrektor ds. administracyjno-gospodarczych i inwestycji Tomasz Pisarek przedstawili koncepcję architektoniczną inwestycji. Marszałek miała także okazję obejrzeć modernizowany budynek. Warto podkreślić, że szpital jest organizacyjnie i kadrowo przygotowany do świadczenia usług zdrowotnych dla osób w podeszłym wieku.

Szpital będzie jak z obrazka. Fot. lubuskie.pl

Podczas spotkania rozmawiano także o przygotowaniu dodatkowych miejsc w szpitalu dla pacjentów z COVID-19. Zwiększenie możliwości hospitalizacji odciążyłoby szpitale wielospecjalistyczne w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Obecnie Szpital w Torzymiu posiada status drugiego poziomu zabezpieczenia i dysponuje 115 łóżkami covidowymi – obserwacyjno-zakaźnymi. Jest także przygotowany do ponownego uruchomienia rehabilitacji pocovidowej.

Co będzie jesienią…

Marszałek podkreślała, że pomimo tego, że zmagamy się teraz z piątą falą pandemii, trzeba myśleć przyszłościowo. Zmniejszenie łóżek covidowych w szpitalu w Zielonej Górze dałoby możliwość uruchomienia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oraz rozpoczęcia tworzenia Lubuskiego Centrum Onkologii, a także pozwoliłoby szpitalowi na realizację wstrzymanych obecnie przyjęć planowych.

– Musimy już dziś myśleć o tym, co będzie jesienią, a dzieci i ciężko chorzy na choroby inne niż covid nie mogą już dłużej czekać na leczenie – przekonuje marszałek Polak.  

E. Polak zapewniła, że rozmowy i konsultacje na ten temat będą prowadzone w szerokim gronie ekspertów, a ich celem będzie wypracowanie najlepszego rozwiązania.

Marzena Toczek-Starybrat

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content