Wiceprezydenci Winnego Grodu będą zarabiali więcej

Dwaj wiceprezydenci Zielonej Góry dostali podwyżki. Fot.wlubuskie.pl
Według informacji Gazety Regionalnej dwaj wiceprezydenci Zielonej Góry będą zarabiali o 3145 zł. więcej. Według oficjalnego stanowiska jest to spowodowane „zwiększeniem obowiązków służbowych i powierzeniem dodatkowych zadań”. Ich szef, prezydent Janusz Kubicki zarabia brutto 20 640 zł.

O jakie dokładnie zadania chodzi, tego w artykule nie znajdziemy. Dziennikarze gazety próbowali się dowiedzieć, ale otrzymali długą na ponad 3000 znaków odpowiedź, którą Urząd Miasta zastrzegł, że ma zostać wydrukowana w całości.

Na podwyżki zapewne miał wpływ podniesienia pensji samego prezydenta miasta. Radni zrobili to tuż przed nowym rokiem. Obecnie Janusz Kubicki zarabia 20 640 zł.

Okazuje się jednak, że obaj zastępcy pobierają również duże uposażenia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zdumiewa zatem fakt, dlaczego są przeciwni rozwojowi uczelni i samego szpitala, który do tej uczelni należy. Mowa tutaj oczywiście o przenosinach „Medyka” i przygotowaniu nowych sal dla przyszłych lekarzy i administracji.

Poznaliśmy również kwoty, jakie zarabiają zastępcy na uczelni. Dariusz Lesicki wyciągnął 25,8 tys. zł, a Krzysztof Kaliszuk 21,6 tys. zł. Takie dane wpisali do oświadczenia majątkowego za rok 2020. Lesicki jest wykładowcą akademickim i prowadzi zajęcia ze studentami. Z kolei Kalisz jest specjalistą ds. współpracy z gospodarką. Jaki ma zakres obowiązków jednak nie wiemy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content