Pałacyk ma służyć kobietom. Autentycznie!

Willa Paukscha przy Wale Okrężnym
W Gorzowie powstaje inkubator przedsiębiorczości dla kobiet. Jego inicjatorem jest Fundacja dla Kobiet Autentycznych, a miejscem działania ma być pałacyk przy Wale Okrężnym. – To była willa przemysłowca, wracamy do tradycji i nadajemy jej nowego blasku. Pomoże kobietom dodać skrzydeł – mówią przedstawicielki fundacji.
Historia kołem się toczy

Budynek remontuje firma marki Silcare, przy której działa fundacja. Prace zakończą się w ciągu dwóch lat. Dawna Willa Paukscha ma nawiązywać do historii. – Budynek był przecież zaprojektowany dla przemysłowca z dawnego Lansbergu i przedsiębiorczości właśnie ma dalej służyć. W kobietach jest moc! Wydobędziemy z nich skrywany od dawna potencjał, podobnie jak wydobędziemy dawny blask willi. W dobie pandemii Lubuszanki pokazały jakie są silne i na co je stać. Nie możemy zmarnować tego potencjału – mówi prezeska fundacji Renata Gabarkiewicz.

Piękno wnętrz zabytkowej willi.

Fundacja szuka środków na uruchomienie inkubatora w nowej perspektywie unijnej. Na to szanse są, a jakże! Odpowiadają urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego. Odbyło się już w tej sprawie spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielkami fundacji, której działaniom kibicuje także Poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska.  Marszałek województwa od lat wspiera aktywne kobiety organizując kongresy kobiet, pomagając w rozwoju firm Lubuszanek.

Będzie unijny zastrzyk?

– Równouprawnienie kobiet i mężczyzn to jedna z głównych osi priorytetowych programów społecznych w nowej perspektywie finansowej, podobnie było w poprzedniej. Do tej pory środki na inkubatory przedsiębiorczości pomogły nawiązać silne partnerstwa, także na północy regionu. Ten pomysł ma realne szanse na realizację – mówi Marek Kamiński, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Willa w środku.

Inkubator ma zrzeszać i skupiać firmy prowadzone przez kobiety, rozwijać aktywne Lubuszanki. W planach są warsztaty, konsultacje indywidualne i profesjonalne doradztwo dotyczące prowadzenia działalności, czy z rozwoju osobistego.

Trzecie urodziny Fundacji dla Kobiet Autentycznych. Fot. LCI

Zobacz wnętrza willi w naszej relacji na fb!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content