Masz pomysł, jak usprawnić lubuską służbę zdrowia? Podziel się nim

Na uwagi czekają urzędnicy UMWL. Fot. Zdzisław Haczek
Kilka dni temu odbyło się spotkanie ze szpitalami z województwa lubuskiego w sprawie trwających konsultacji Lubuskiego Programu Ochrony Zdrowia 2030. Dokument będzie wyznacznikiem kierunków inwestycji zdrowotnych w Lubuskiem na najbliższe lata.

Od początku lutego 2022 r. trwają konsultacje społeczne Lubuskiego Programu Ochrony Zdrowia 2030. Dokument – oprócz danych demograficznych, epidemiologicznych i zasobów kadrowych oraz infrastrukturalnych województwa – wskazuje na cele i działania rozwoju ochrony zdrowia na najbliższe lata. Jest swoistym drogowskazem, który pozwala uzupełnić deficyty w zdrowiu w regionie.

Szpitale powiatowe też są bardzo ważne

Spotkanie ze szpitalami miało charakter roboczy. Wzięli w nim udział zarówno przedstawiciele marszałkowskich podmiotów leczniczych, jak i powiatowych szpitali. Rozmowa służyła zapoznaniu się z opiniami ich przedstawicieli w zakresie zapisów Programu. Uwagi dotyczyły m.in. wskazania źródeł finansowania inwestycji, czy uszczegółowienia zapisów związanych z ze zdrowiem psychicznym. Przedstawiciele szpitali powiatowych zwrócili uwagę na potrzebę podkreślenia roli jednostek tego szczebla w systemie ochrony zdrowia.

Jeszcze do 16 lutego możesz zgłosić swoje uwagi

Konsultacje potrwają do 16 lutego 2022 r. Uwagi można zgłaszać poprzez formularz, który znajduje się pod linkiem: https://bip.lubuskie.pl/685/4279/Informacja_o_przeprowadzeniu_konsultacji_spolecznych_projektu_Lubuskiego_Programu_Ochrony_Zdrowia_2030/

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content