Głosuj i pomóż dzieciom

Na zdjęciu pałac w Zaborze i otaczający go park
Na zdjęciu pałac w Zaborze i otaczający go park
Jeden głos, a może zmienić tak wiele. Urząd marszałkowski zachęca, aby zgłaszać Pałac w Zaborze do konkursu „Nasz zabytek”. Wygrana zapewni 1 mln zł na rewitalizację obiektu, w którym mieści się Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży. Chce pomóc? Wypełnij formularz!

Jak wygląda pomysł urzędu marszałkowskiego?

Urzędnicy wiedzą już dokładnie, co chcieliby zrobić z pieniędzmi. Wygrana zostałaby przeznaczona na rewitalizację przypałacowego parku. Według UMWL ogrody stanowiłyby świetnie miejsce nie tylko do rekreacji, ale także edukacji historyczno-przyrodniczej. Wśród pomysłów pojawiają się również takie punkty jak: tężnia, boisko, siłownia pod chmurką, miejsca do imprez na świeżym powietrzu. Oczywiście zabytkowy park miałby zyskać ławeczki i leżanki.

Na wygranej skorzystają dzieci i Lubuszanie

Park znajduje się w sąsiedztwie szpitala psychiatrycznego dla dzieci oraz młodzieży. Centrum znajduje się w samym pałacu, który z tego względu pozostaje zamknięty dla zwiedzających. Te obostrzenia nie dotyczą jednak ogrodów. Ich rewitalizacja dałaby Lubuszanom kolejne miejsce do odpoczynku, a przy okazji w znacznym stopniu poprawiła sytuację dzieci, leczących się w Zaborze. W parku znajduje się przecież wiele cennym drzew, ale aleje spacerowe są od lat zaniedbane.

Przebieg konkursu

Za organizację konkursu „Nasz zabytek” odpowiada Fundacja Most the Most. Zabawę podzielono na dwa etapy. W pierwszym – można zgłosić zabytki, które wymagają rewitalizacji. Nabór wniosków potrwa do 7 marca. Zgłosić zabytek może każdy. Warunkiem określonym w regulaminie jest, że obiekt musi stanowić własność publiczną. W tym etapie konkursu liczy się każdy głos, bo punkty przyznawane są także za liczbę zgłoszeń danego zabytku. Drugi etap konkursu będzie dotyczył wskazania nowej funkcji wybranego obiektu.

Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie [TUTAJ]. Poniżej prezentujemy, jak go wypełnić.

Województwo – lubuskie

Powiat – zielonogórski

Gmina – Zabór

Miejscowość – Zabór

Ulica – Zamkowa 1

Kod pocztowy – 66-003

Nazwa obiektu – park przy pałacu w Zaborze

Czy zabytek jest własnością publiczną? – Tak

Właściciel zabytku – Województwo Lubuskie / Samorząd Województwa Lubuskiego

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content